Haber Detayı
27 Nisan 2015 - Pazartesi 17:36 Bu haber 1769 kez okundu
 
Nevşehir’de Dil Eğitimlerine İlgi Artıyor
Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi(KAPEM) tarafından düzenlenen gerçekleştirilen eğitim amaçlı kurs çalışmalarında yabancı dil eğitimlerine gençlerin yanı sıra ev hanımlarının ilgisi artıyor.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir’de Dil Eğitimlerine İlgi Artıyor

 

Nevşehir’de, 2005 yılından beri 18 ve üst yaş grubundaki kişilerin yanı sıra eğitilebilir düzeydeki engellilerin eğitim hizmetlerinden en etkin şekilde yararlanmalarına yönelik hizmet sunan Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi’nde bir biri ardına dönemler halinde açılan eğitici kurslara vatandaşların ilgisi her geçen süreçte artarak devam ediyor.

Bugüne kadar düzenlenen eğitimlerde, alanlarında uzman eğiticiler tarafından verilen  İngilizce ve  Arapça  dil kurslarına özellikle gençlerin ilgisi dikkat çekiyor.

Doğal, tarihi ve kültürel birikimleri ile Türkiye’nin dışa açılan en önemli pencerelerinden biri konumundaki Kapadokya bölgesinde yabancı dil bilen kişi sayısının artması da bölgede sürdürülebilir turizm anlayışına odaklı çalışmaların vazgeçilmez bir unsuru olarak ele alınıyor.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir’de, Dil, Eğitimlerine, İlgi, Artıyor,
Haber Yazılımı