Haber Detayı
27 Ağustos 2015 - Perşembe 21:20 Bu haber 3433 kez okundu
 
Nevşehir de Bir İlk
Nevşehir´de Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği´ne bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi´ne Tıbbi Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Beşiroğlu atandı.
SAĞLIK Haberi
Nevşehir de Bir İlk

Tıbbi Onkoloji Kanser hastalarının tanı, teşhis, tedavi ve takibinde önemli bir misyon üstlenen Nevşehir Devlet Hastanesi Tıbbi Onkoloji Merkezi´nde hastalar il dışına gitmeden tedavilerini sürdürebilecekler.

 

Kanser hastalığının tedavisinde erken tanının önemi çok büyüktür. Onkoloji Kliniği´nin açılması ile birlikte, Kemoterapi Tedavisininde kontrollü olarak bu klinikte yapılacağı, Akciğer kanseri, meme kanseri, mide-bağırsak kanserleri, pankreas kanseri, karaciğer kanserleri, safra kesesi ve yolu kanserleri,

baş-boyun kanseri, beyin tümörleri, böbrek-mesane kanserleri, prostat kanseri, tiroit kanseri, testis kanseri, yumurtalık, rahim, rahim ağzı kanserleri, akut ve kronik lösemiler ve gibi birçok kanser türü Tıbbi Onkoloji yöntemleriyle tedavi edilebilmekte. Nevşehirliler, tedavi olmak için büyükşehirlere gitmeyecek.

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, Genel Sekreterliğe bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Endokrinoloji, Nefroloji, Gastroentoloji gibi özel birimlerin açılmasının sağlık sektöründe Nevşehir için büyük ayrıcalık.

Hastalar yeni açılan Tıbbi Onkoloji Kliniğinin de hizmete girmesi ile bazı yerleşim bölgelerinde oldukça yaygın görülen Kanser vakalarının tanı ve tedavisinde artık hastalarımız bu gibi yan dallarda tedavi olmak için il dışına gitmeden hastanemizde tedavi edilebilecek. Bundan sonraki hedefimiz Nevşehir´de bulunmayan yeni yan dal uzmanlarını hastaneye kazandırmak dedi. 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, de, Bir, İlk,
Haber Yazılımı