Haber Detayı
04 Eylül 2015 - Cuma 00:46 Bu haber 3551 kez okundu
 
Nevşehir Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde İnceleme
Nevşehir’de 2010 yılında hizmete kazandırılan Nevşehir Belediyesi Biyolojik Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan 10 kişilik yerli ve yabancılardan oluşan heyet, tesiste sürdürülen çalışmaların AB normlarına uygun bir mekanizma içerisinde değerlendirildiği mesajı verdi.
SAĞLIK Haberi
Nevşehir  Biyolojik Atık Su  Arıtma Tesisi’nde İnceleme

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve Türkiye genelindeki bu çerçeveli 300 proje içerisinde Avrupa Birliği’nin FAR komitesi tarafından yüksek maliyetli çevre yatırımlarından biri olarak değerlendirilerek, karşılıksız hibe yardım almaya hak kazanan 2 projeden biri olan Nevşehir Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan  Avrupa Birliği(AB) ,  AB Bakanlığı , Avrupa Komisyonu,  AB  Komisyonu  Türkiye delegasyonu,  Hazine Müsteşarlığı  ve Merkezi Finans ve İhale Birimi’nden oluşturulan 10 kişilik uzman  heyet, tesiste incelemelerde bulundu.

Heyet üyelerine  incelemeler öncesinde  Nevşehir Belediyesi Biyolojik  Atık Su Arıtma Tesisi yetkilileri tarafından, tesisteki çalışmalara ilişkin olarak  bir sunum yapıldı.

Sunumun ardından tesisin bütün ünitelerini dolaşarak yetkililerden bilgiler alan heyet, tesisteki işleyişin AB normlarına uygun bir yapı içerisinde gerçekleştirildiği mesajı vererek, yöneticilere teşekkür etti.

 Avrupa ülkelerindeki son teknolojik yöntemlerin uygulanacağı Türkiye’nin en önemli Atık Su Arıtma Tesislerinden biri olarak hizmete kazandırılan  Nevşehir  Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, çevreye koku yaymayan özellikte bir  ülke genelinde konumunda yer alıyor.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, , Biyolojik, Atık, Su, , Arıtma, Tesisi’nde, İnceleme,
Haber Yazılımı