Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 17:37 Bu haber 1802 kez okundu
 
Nevşehir Belediyesi Dünya'ya Örnek
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Kültürel Dönüşüm ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi projesi dünyaya iyi örnek uygulamalar arasında yer aldı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir Belediyesi Dünya'ya Örnek

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İspanya'nın Bilbao kentinde halen devam eden Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) tarafından organize edilen "Birinci Kültür Zirvesi" nde Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen Kültürel Dönüşüm ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi çalışmalarını anlattı.

Pek çok dünya ülkesinden yerel yöneticiler ve akademisyenlerin katıldığı zirvede, Kapadokya Bölgesinin tarihi ve kültürel birikimlerini ele alan değerleri konuklara aktaran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’un sunumu ilgiyle izlendi.

Ünver’in sosyal belediyecilik modeli kapsamında uygulamaya koyduğu Kültürel Dönüşüm ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi projesi de, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) ve Gündem 21 tarafından iyi örnek uygulamalar arasına seçildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, dünya genelindeki yerel yönetimlerin tek çatı altında toplandığı böyle bir büyük organizasyon içerisinde Nevşehir Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen projelere karşı gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını belirtti.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, Belediyesi, Dünya'ya, Örnek,
Haber Yazılımı