Haber Detayı
06 Nisan 2015 - Pazartesi 21:33 Bu haber 1732 kez okundu
 
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Avrupalı Türk’lerden Ne İstedi?
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in katıldığı halk buluşması Nurrberg ve Regensburg’da gerçekleştirildi
SİYASET Haberi
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Avrupalı Türk’lerden Ne İstedi?

Avrupa Türk Demokratlar Birliği(UETD)nin davetlisi olarak Almanya’nın Nurnberg ve Regensburg şehirlerinde düzenlenen Halk Buluşmasına katılan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa genelinde yaşayan Türklerin 11-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için sandığa gitmeleri çağrısında bulundu.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  Avrupalı Türklerin siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini sağlayarak, bulundukları ülkelerdeki etkinliklerini artırmak amacıyla 2006 yılında kurulan UETD’nin davetlisi olarak Almanya’nın Nurnberg ve Regensburg şehirlerinde gerçekleştirilen halk buluşmasına katıldı.

UETD tarafından organize edilen halk buluşmalarında Almanya’daki Türklerden ,11-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için mutlaka sandığa giderek hür iradeleri ile oy kullanmaları çağrısında bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, her iki şehirde yaşayan Türklerle de hasret giderdi.

Buradaki UETD başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Nevşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalara ilişkin olarak da bilgiler aktardı.

Nevşehir Belediye BaşkanI Hasan Ünver’in katıldığı halk buluşmasına, Nurrberg ve Regensburg ’da yaşayan Türkler büyük ilgi gösterdi.  

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, Belediye, Başkanı, Ünver, Avrupalı, Türk’lerden, Ne, İstedi?,
Haber Yazılımı