Haber Detayı
08 Mayıs 2015 - Cuma 19:17 Bu haber 4204 kez okundu
 
Nevşehir Arena 10 Bin Kişi Kapasiteli Olacak
Başkan Ünver İlk Kez Açıkladı …Nevşehir Arena 10 Bin Kişi Kapasiteli Olacak. Nevşehirspor Taraftarlarının Heyecanla Beklediği Stad yapımı için start veriliyor...
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir Arena 10 Bin Kişi Kapasiteli Olacak

Yıllardır atıl kalan gazi stadyumunun yerine daha modern ve kapasiteli bir stadyumun ilimize kazandırılması konusunda proje hazırlığı tamamlandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Nevşehir’e gelişiyle birlikte bu proje halkımıza müjdelenecek.
 
Konuyla ilgili ilk kez konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Projeyi ilk kez kamuoyuna duyuran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 10 bin kişi kapasiteli, son derece modern bir stadın yapımına en kısa zamanda başlanarak ilimize kazandırılacağı müjdesini verdi.
 
Ünver, “Yeni stadımız milli maç oynanabilecek standartlarda olacak. 10 bin kişilik kapasiteli bir stadımız olacak. Süper ligde mücadele eden Akhisar Belediye Spor’un sahası 8 bin kişilik. Şu an hizmet veren terminalimizin hemen alt tarafında bu stadımızı inşa edeceğiz. Gazi stadını yıkıp işyeri yapacağız. Başbakanımız 18 Mayıs 2015 tarihinde ilimize gelecek. Yetiştirebilirsek kendisine bu müjdeyi de Nevşehir halkımıza verdireceğiz. Nevşehir’imiz güzel bir stadyum ve sosyal faaliyet alanı kazanacak” dedi.
Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, Arena, 10, Bin, Kişi, Kapasiteli, Olacak,
Haber Yazılımı