Haber Detayı
28 Mart 2015 - Cumartesi 11:58 Bu haber 6579 kez okundu
 
Nevşehir Anadolu Lisesinden Bir Örnek Faaliyet Daha
Nevşehir’de 2014-2015 Eğitim Öğretim döneminden itibaren gerek eğitimde sağladığı başarılarla, gerekse sosyal, kültürel ve Sportif başarılarla öne çıkan eğitim kurumlarımızdan Nevşehir Anadolu Lisesi il genelindeki tüm eğitim kurumlarına örnek çalışmalara imza atmayı sürdürüyor.
EĞİTİM Haberi
Nevşehir Anadolu Lisesinden Bir Örnek Faaliyet Daha

Geçtiğimiz günlerde okulda yıllarca eğitim öğretim vermiş ve şimdilerde ilimizin değişik eğitim kurumlarında görevlerini sürdüren eğitimcilerini bir araya getirip kendilerine teşekkür eden Nevşehir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yavuz Selim Yıldırım ve beraberindeki okul yönetimi, önceki günde yine ilimizdeki eğitim kurumlarına örnek bir faaliyete imza atarak Ürgüp ilçe Kaymakamı Alper Balcı’nın katıldığı bir konferansa imza atmıştı.

Nevşehir Anadolu Lisesi düzenlediği Meslek Tanıtım Günü etkinliği ile de ilimizdeki bir çok eğitim kurumuna örnek teşkil etmeyi sürdürdü.

Bir çoğu Nevşehir Anadolu Lisesinden mezun olmuş, şu an mesleklerinde başarılı bir konuma ulaşmış olan 20 ismi meslek tanıtım günü etkinliğinde bir araya getirmeyi başaran Nevşehir Anadolu Lisesi, ilimizin güzide eğitim kurumunda eğitim öğrenimlerini sürdüren öğrencilere gelecekte hangi meslekleri seçebileceklerine dair de yön verdi.

Nevşehir Anadolu Lise konferans salonunda düzenlenen meslek tanıtım gününe İlimizde görev yapan Avukatlar Ender Şamil Sağdıç, Osman Polatçelik, Doktorlar Halil Kızılöz, Figen İnceçayır, Erol Ünaldı, Yüksek Mimar Zeynep Bal, İç Mimar Pınar Küçükdoğan, Makine Mühendisi Mehmet Samet Kafalı, Diyetisyen Canan Gündüz, Sosyal Hizmet Uzmanı Mustafa Yazgan, Psikolog Mustafa İşçi, Fizyoterapist Almila Güzel, Diş Hekimi Canan Irklı, Elektrik – Elektronik Mühendisi Varol Yüksel, İnşaat Mühendisleri Sinan Sınıksaran ve Burak Kayadibi ile Çocuk Gelişim Uzmanı Didem Emre katıldılar.

Okulun konferans salonunda önce kendilerini öğrencilere tanıtan ve ardından mesleklerini tanıtan katılımcılara Nevşehir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yavuz Selim Yıldırım tarafından düzenlenen etkinliğe katılımlarından dolayı birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Plaket takdiminde konuşan Okul Müdürü Yıldırım, “Sizlerin sayesinde öğrencilerimizin gelecekteki meslek hayatlarına yön vermeye gayret ettik. Doktor, Mühendis, Avukat yada bir başka meslek dalını seçmeyi planlayan öğrencilerimizin nasıl bir meslek ile karşı karşıya kalacaklarını sizlerin tecrübeleriyle onlara anlatmaya çalıştık. Doğru bir meslek seçimi yapmalarına katkı sağlamaya gayret ettik. Programımıza katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: A.G.
Etiketler: Nevşehir, Anadolu, Lisesinden, Bir, Örnek, Faaliyet, Daha,
Haber Yazılımı