Haber Detayı
29 Eylül 2015 - Salı 23:09 Bu haber 4471 kez okundu
 
Nevşehir AKP Milletvekili Listesi Aynen Onay Gördü
Şimdi gözler AKP Avanos İlçe üyelerine çevrildi
SİYASET Haberi
Nevşehir AKP Milletvekili Listesi Aynen Onay Gördü

1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı. AKP'nin Nevşehir listesi daha önceki haliyle onaylandı.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi 1- Mustafa Açıkgöz 2- Murat Göktürk 3- Ebubekir Gizligider

 

Şimdi gözler Ak Partili İl Genel Meclisi, Avanos Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerine çevrildi. Zira üyeler 7 Haziran seçiminde başarı göstermediğini iddia ettikleri adayların listede tekrar yer bulmasına adeta isyan etmiş, isteklerini de seri açıklamalarla vatandaşlarla paylaşmışlardı.

 

Geçici aday listelerinin kesinleşeceği bugüne kadar listede değişiklik yapılmasını isteyen Ak Partili İl Genel Meclisi, Avanos Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri son açıklamasında "Artık sözün bittiği noktadayız. Söylenecek sözümüz kalmadı. Günlerdir söylediklerimizin partimize gerçekten dost olan, içi yanan üyelerinin uyarıları olarak kabul edilmesini umuyoruz. Bizler cesaret edip ortaya çıkan kişiler olabiliriz ama aynı hisleri taşıdığı halde değişik sebeplerle bizim gibi ortaya çıkmayan yüzlerce kişi var. Onları da partimize küstürmeyin." diyerek son uyarılarını yapmışlardı.

 

Yaptıkları açıklamalarla bir sonuca ulaşamayan İlçe yönetiminin bundan sonra hangi girişimlerde bulunacağı merak ediliyor.

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, AKP, Milletvekili, Listesi, Aynen, Onay, Gördü,
Haber Yazılımı