Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 12:49 Bu haber 5478 kez okundu
 
Ne Öğretmeneviymiş Ama?
yeni öğretmenevinin yeni eğitim öğretim sezonuna yetişip yetişmeyeceği de belirsiz.
EĞİTİM Haberi
Ne Öğretmeneviymiş Ama?

Nevşehir’de yıllardır bir türlü inşası tamamlanıp hizmete açılamayan yeni öğretmenevinin yeni eğitim öğretim sezonuna yetişip yetişmeyeceği de belirsiz.

 

8 Yıl süreyle Nevşehir’de il milli eğitim müdürü görevinde bulunan Harun Fatsa döneminde gündeme gelen, şekillenen ve ardından o makama oturan 3 Milli eğitim müdürünün de yatırım programından düşmeyen yeni öğretmenevinin henüz çevre düzenleme çalışmaları da yapılabilmiş değil.

 

Kaba inşaatı tamamlanan ve en kısa zamanda hizmete açılacağı belirtilen yeni öğretmenevi konusunda il Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’in de ağzını bıçak açmıyor.

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2015 yatırım programı kapsamına alınan ve Avanos yolu üzerinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin hemen arkasında yer alan 14 katlı yeni öğretmenevinin önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi bekleniyor.

 

210 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel kalitesinde bir konaklama ve sosyal aktivite mekanı olarak hizmet verecek olan Öğretmenevinde ayrıca spor ve fitnes salonu, lokal, mağazalar, restaurant, sauna, Türk hamamı ve 1000 kişilik çok amaçlı salon da yer alacak. Öğretmen evi toplam inşaat alanı14 bin 500 m2 Bodrum+zemin+asma+10 normal kat +çatı katı Toplam 104 odası var. 80 Oda + 16 Suit Oda +8 Engelli odası olacak. Zemin katta 1000 Kişilik çok amaçlı salonu olacak. İdari bölüm + Mescit + Bebek Bakım Odası + Kütüphane ve 1 Adet Cep Sineması olacak.

 

Edinilen bilgiye göre zamanında yetiştirilmesi planlanan yeni öğretmenevinin tamamlanmasıyla birlikte özellikle Milli Eğitim Bakanlığının yurt genelinde yaptığı hizmet içi eğitim programlarının yanı sıra çeşitli organizasyonlarının büyük bir bölümünün bölgenin bir turizm yöresi olması nedeniyle de Nevşehir’de yapılabileceği öngörülüyor.

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Ne, Öğretmeneviymiş, Ama?,
Haber Yazılımı