Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 22:51 Bu haber 1632 kez okundu
 
Müracaatlar 29 Mart’ta Sona Erecek
Bitkisel Üretime Destekleme Yapılmasına dair Tebliğ Resmi Gazetede yayımlanmıştı.
- Haberi
Müracaatlar 29 Mart’ta Sona Erecek

2018 yılında yapılacak tarımsal desteklere ilişkin Bitkisel Üretime Destekleme Yapılmasına dair Tebliğ Resmi Gazetede yayımlanmıştı.

 

İyi Tarım Uygulamaları Destekleme ödemesi başvuruları, 29 Mart 2019 günü mesai saati bitimine kadar ÇKS' ye kayıtlı oldukları İl/İlçe Müdürlüklerine yapılacak.

 

Çiftçiler başvuru dilekçesi ekinde, 01/01/2018 ile 31/12/2018 tarihleri arasında düzenlenen ve 2018 yılında geçerli olan İyi Tarım Uygulamaları sertifikası ile birlikte Ek-6'ya uygun olarak yetkilendirilmiş kuruluşlarca düzenlenmiş İyi Tarım Uygulamaları sertifika ekini ibraz etmek zorunda.

 

Örtü altı için İyi Tarım Uygulamaları desteği başvurusunda bulunan çiftçiler, ayrıca İl/ilçe Müdürlüklerinin ilgili birimlerinden alacakları Ek-7'ye uygun olarak hazırlanan Örtü altı Kayıt Sistemi belgesini başvuru dosyasında ibraz etmek zorunda.

 

 

Organik tarım yapan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak

 

 

Organik tarım yapan çiftçilerin desteklenmesine yönelik Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ gereğince; 2018 yılı üretim sezonunda organik tarım yapan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak.

 

Organik Tarım Desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçiler, bu tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren 29 Mart 2019 günü mesai saati bitimine kadar başvuru dilekçesi ve 2018 yılı ÇKS Belgesi ile ÇKS'de kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

 

Organik tarım desteklemesi; Organik Tarım Yönetmeliğine göre organik tarım yapan, Organik Tarım Bilgi Sistemi'nde ve ÇKS'de 2018 üretim yılında kayıtlı olan, geçiş 2, geçiş 3 ve organik statüdeki üretim parselleri olan, 2018 yılında yetkilendirilmiş kuruluşça kontrolü yapılmış ve kontrol sonucu uygun bulunan çiftçilere yapılacak.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Müracaatlar, 29, Mart’ta, Sona, Erecek,
Haber Yazılımı