Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 22:08 Bu haber 2865 kez okundu
 
MHP heyeti Nevşehir Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti
NGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Bayram Ekici ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
SİYASET Haberi
MHP heyeti Nevşehir Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

MHP İl Başkanı İlhan Kaya, MYK Üyesi Mehmet Varol, Nevşehir belediye başkan adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç ve partililer, NGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Bayram Ekici ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Ziyarette konuşan Varol, Nevşehir’in makus kaderinin yıkılması gerektiğini söyledi.

Nevşehir’in kaderini değiştirecek ismin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yaptıklarıyla kendini kanıtlayan Filiz Kılıç olduğunu belirten Varol, “Biz Nevşehir’imiz açısından daha iyi işler yapacağımıza inanarak, bunu görerek, rakibimizi de tartarak, rakibimizden daha çok devlet deneyimi olan, daha çok devlet yatırımı yapmış olan bir adayla birlikte netice alacağımıza inanıyoruz. Elbette herkesin gönlünde bir siyasi parti yatıyor. Ama bugünkü mesele bir siyasi parti tercihinden ziyade Nevşehir’in uzun zamandır kötü idare edilişinin sona ermesi. Biz Nevşehir sevdalısı insanlar olarak bunu istiyoruz.” diye konuştu.

“Olmaz denilen her iş olacak”

Nevşehir’in sınıf atlaması gerektiğini vurgulayan Varol, “Herkes olmaz denilen işlerin Nevşehir’de kolayca yapıldığını, sıkıntı olarak görülen şeylerin aslında sıkıntı olmadığını görecek. Mevcutta bir disiplin olmadığını ve devlet deneyimi disipliniyle bu sorunları çözeceğimize inanıyoruz. Adayımız Filiz Hanım bu işi başaracak en iyi isimlerin başında geliyor. Nevşehir’in kaderinin değişmesi için adayımıza destek istiyoruz.” dedi.

Nevşehir için 90 proje hazır

Nevşehir belediye başkan adayı Filiz Kılıç da Nevşehir için 9 başlıkta 90 proje hazırladıklarını ifade ederek, projelerini zamanla vatandaşlarla paylaşacaklarını kaydetti.

Gazetecilere site sözü

Nevşehir’de basının sıkıntılar yaşadığını bildiğini aktaran Kılıç, “Ben 9 yıldır Nevşehir’deki gazeteci arkadaşlarla çalışıyorum. Gazeteci arkadaşlarımızın hak ettiği imkanlara ulaşamadığını biliyorum. Başkan olduktan sonra basına sosyal tesisiyle birlikte bir site kuracağız. Sosyal imkanları olan, kreşi olan, spor yapılabilen bir site oluşturacağız. Bunun için yerimizi belirledik.” dedi.

Nevşehir basınının gelişmesi adına da çalışmalar yapacağını aktaran Kılıç, Nevşehir’de bir televizyon olmaması büyük bir sıkıntı. Yıllardır konuşulur ama hiçbir adım atılmadı. Nevşehir’in, şehir olarak Türkiye’de hak ettiği yere gelmediğine inanıyorum. Belki yanlış, politikalarla, belki yapılan eksik işlerle ama bunun basın ayağı benim için çok önemli.” diye konuştu.

Kılıç, kendilerinin ve projelerinin doğru ve iyi bir şekilde halka duyurulmasını istedi.

“Basın, Nevşehir yararına olan her projeye destek verir”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MHP heyetine teşekkür eden Ekici de “Nevşehir’in kaderi söz konusu olduğunda biz ve gazeteci arkadaşlarımız şehrin kalkınması yönünde tavrımızı alıyoruz. Hiçbir arkadaşımız memleketin zararına olacak bir işin içinde olmaz. Biz her adaya ve her siyasi partiye eşitiz. Nevşehir’e yapılacak her yatırıma da destek vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Basının önemine vurgu yapan Ekici, “Basın herkese söz hakkı tanıdığı için her kesim basından takip edilebilir. Bu da basına verilen önemin daha da artması gerektiğini gösteriyor. Birçok zorluğa rağmen gazetelerimizi çıkarıyoruz. Bu gazeteler bu şehrin arşivi. Basına ve basın mensubuna sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Ekici, ziyaretin anısına Kılıç’a plaket takdim etti. 

 

Kılıç Ve Beraberindeki Heyetten Türk Sağlık-Sen Ve Türk Eğitim-Sen’e Ziyaret

 

Seçim çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç ve beraberindeki heyet Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği, Türk Sağlık Nevşehir Şube Başkanlığı ile Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığını ziyaret etti.

 

Beraberinde MHP İl Başkanı İlhan Kaya, MYK Üyesi Mehmet Varol, Kadın Kolları Başkanı Yıldız Gürbüz, il genel meclisi Üyesi Haydar Çiftçi ve Partili yöneticilerle birlikte ilk olarak Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği ve Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığını ziyaret eden MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç burada seçim çalışmalarına ve sürece ilişkin değerlendirmelerde, istişarelerde bulundu.

 

Ziyaretin anısına Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Kılıç’a üzerinde Türk Bayrağı çıkarması bulunan kaşkol, Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye ederken seçim sürecinde kendisine başarılar diledi.

 

Günün ikinci ziyaret noktası Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı oldu. Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç ve beraberindekiler burada da çeşitli konularda istişarelerde bulundular.

 

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: MHP, heyeti, Nevşehir, Gazeteciler, Cemiyetini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı