Haber Detayı
02 Nisan 2015 - Perşembe 08:03 Bu haber 1762 kez okundu
 
MERHUM TÜRKEŞ ANISINA MEVLİDİ ŞERİF OKUTULACAK
Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir teşkilatı Merhum Genel Başkan Alpaslan Türkeş’in ölüm yıldönümü münasebeti ile Mevlidi şerif okutacak.
GÜNDEM Haberi
MERHUM TÜRKEŞ ANISINA MEVLİDİ ŞERİF OKUTULACAK

3 Nisan 2015 günü Cuma namazı öncesinde Kurşunlu camide Merhum Alparslan Türkeş’in ruhu için Mevlidi Şerif okutularak vatandaşlara ikramlarda bulunulacak.


MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, Türklüğün bayrağı zirveye yükselten Türk siyasi hayatının büyük lideri biri olan ve "Başbuğ" unvanıyla anılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş, 4 Nisan 1997 cuma günü Ankara da yaşamını yitirmişti. Geçirdiği kalp krizi sonucu 80 yasında hayatını kaybeden Alparslan Türkeş, 74 yıllık Cumhuriyet tarihinin yaklaşık son 55 yılının önemli dönemeçlerine damgasını vurdu.

Türkeş zorluklarla dolu yaşamını vatan ve millet hizmetine adadı Ölümü Türkiye`de ve Türk Dünyasında büyük üzüntü yaratmıştı.

Merhum Başbuğ`umuz Alpaslan Türkeş`in vefatının 18. yılı münasebetiyle 3 Nisan 2015 günü Cuma Namazı Öncesi Mevlidi Şerifi okutacağız. Kurşunlu Caminde okutacağımız Mevlidi Şerife tüm halkımız davetlidir.” dedi.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: MERHUM, TÜRKEŞ, ANISINA, MEVLİDİ, ŞERİF, OKUTULACAK,
Haber Yazılımı