Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 23:11 Bu haber 2457 kez okundu
 
Mahkemelik 112 İstasyonları Ne Oldu?
Geçtiğimiz günlerde Derinkuyu ve Kaymaklı yerleşim merkezlerinde bulunan 112 ASH istasyonlarının birinin daha teslim alınmadan dökülmeye başladığını, diğerinin de henüz açılamamakla birlikte bazı uyanıkların otoparkı haline geldiğini fotoğrafları ile kamuoyunun gündemine sunmuştuk.
SAĞLIK Haberi
Mahkemelik 112 İstasyonları Ne Oldu?

 

Konuyla ilgili il sağlık Müdürlüğü basın biriminden bir açıklamada yapıldı. Açıklamada sez konusu 112 ASH istasyonlarının müteahhit ile karşılaşılan sorun nedeniyle halen mahkemelik olduğu ve hukuki sürecin tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

“Hizmete Açılmadan Dökülmeye Başladı” başlıklı haberimize ilişkin açıklamada “Haberde teslim alınmadığı belirtilen 112 Acil Sağlık Hizmetleri (ASH) İstasyonları Sağlık Bakanlığı tarafından değil hibe yoluyla yapılmıştır. Hibe yaptıran firma ile müteahhit arasındaki anlaşmazlığın yargıya intikal ettirilmesi nedeni ile teslim gerçekleşmemektedir. İstasyonların Sağlık Müdürlüğümüz tarafından teslim alınması için hukuki sürecin tamamlanması beklenmektedir” denildi.

Bu açıklamanın haber merkezimize gönderildiği günden bu yana mahkemelik olduğu belirtilen 112 İstasyonlarının durumu ile yeni bir gelişme olup olmadığından henüz haber alınamadı.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Mahkemelik, 112, İstasyonları, Ne, Oldu?,
Haber Yazılımı