Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 20:11 Bu haber 2553 kez okundu
 
Kurşunlu Cami 2021’e kadar kapalı
Kurşunlu Caminin 2021 yılı ekim ayı ortalarına kadar kapalı olacağı bildirildi.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Kurşunlu Cami 2021’e kadar kapalı

Nevşehir’de Vakıflar bölge müdürlüğü tarafından başlatılan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin onarım çalışmaları doğrultusunda Kurşunlu Caminin 2021 yılı ekim ayı ortalarına kadar kapalı olacağı bildirildi.

Nevşehir’in uzun yıllardır merkezi camisi olması nedeniyle öne çıkan, öte yandan il merkezindeki en önemli tarihi ibadet merkezlerinden biri olan Kurşunlu caminin kapalı olması özellikle cenaze namazları, müftülüğün dini programlarında Alibey camini öne çıkarak.

Damat İbrahimpaşa külliyesi içerisinde bulunan Kurşunlu caminde 3 yılı aşkın bir süre ibadet edemeyecek olan cemaatin yönleneceği merkezi cami olacak Alibey caminde ise ciddi bir trafik karmaşası yaşanabilir. Meteris civarında uzun sürecek bir trafik karmaşası karşısında nasıl bir tedbir alınacağı ise merak konusu.

Yıllardır gündemde olan ve ne zaman başlatılacağı merak edilen Damat İbrahimpaşa külliyesindeki çalışmaların 2021 Ekim ayı ortalarına kadar sürecek olması karşısında yeni yapılan Külliye caminin önemi de bir nebze daha artmış bulunuyor.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kurşunlu, Cami, 2021’e, kadar, kapalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı