Haber Detayı
11 Kasım 2015 - Çarşamba 23:03 Bu haber 4402 kez okundu
 
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Nevşehir'de
Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i de ziyaret ederek bir süre görüştü.
SİYASET Haberi
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Nevşehir'de

 

Nevşehir’de ilk olarak Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, resmi ziyaret kapsamında daha sonra Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nı da ziyaret etti.

Daha sonra Nevşehir Belediyesi’ne geçen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ve Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Kaya, Atilla Seçen, Oktay Şımarmaz ve birim müdürleri tarafından karşılandı.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’nun ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ünver şöyle konuştu: “ Nevşehir gerek idareten ve gerekse de siyaseten ülkemizin en huzurlu şehirlerinden birisi. Özellikle son yıllarda ciddi yatırım hamlelerini gerçekleştiriyoruz. Hükümetimizin destekleri, sayın valimizin katkıları ve milletvekillerimizin de yolumuzu aşmasıyla bugüne kadar 1 milyar 750 milyon TL’lik bir yatırımı şehir merkezimizde gerçekleştirdik. Önümüzdeki 3 yıllık süreçte de projelendirdiğimiz 2.5 Milyar TL’lik bir yatırımımız var. El birliği içerisinde halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz ”dedi.

Ünver, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı bürokratlarının hazır bulunduğu ziyarette, Nevşehir Belediyesi tarafından Nevşehir Kalesi ve çevresinde devam ettirilen temizleme çalışmalarına ilişkin hazırlanan görüntüleri izletti . Kültür ve Turizm Bakanı Topçu’nun görüntüleri büyük bir dikkatle izlediği görülürken, gerçekleştirilen çalışmalar için Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teşekkür etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, daha sonra ziyaretin anısına Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’ya, Avanos el sanatları ürünü çini tabak ile Nevşehir Belediyesi’nin kültürel yayınlarından oluşan bir set hediye etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’da Belediye Başkanı Ünver’e, Kültür ve Bakanlığı yayınlarından biri olan “100 yıl önce ve 100 yıl sonra” isimli bir kitap hediye etti.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kültür, ve, Turizm, Bakanı, Yalçın, Topçu, Nevşehir'de,
Haber Yazılımı