Haber Detayı
14 Mart 2015 - Cumartesi 09:00 Bu haber 6512 kez okundu
 
Kozaklı Belediyesi Yeni Logosunu Arıyor
Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde belediye yeni logo için yarışma düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Kozaklı Belediyesi Yeni Logosunu Arıyor

Sürekli yenilenen, gelişen ve büyüyen Kozaklı'nın doğal kaynakları (jeotermal), tarihi değerleri ve çağdaş nitelikleriyle örnek marka bir ilçe olma yolunda. Bu özelliklerini yansıtacak ve Kozaklı Belediyesi kurum kimliğinde kullanılacak, özgün amblem/logo’nun tasarlanması için yarışma düzenlendi.

Yarışma sonucu, turizmi, yaşam alanları, tarımı ve jeotermal kaynakları ile Kozaklıyı tanıtıcı ve belirleyici logonun, yaşadığımız çağa uygun olarak, vizyonel ve fonksiyonel bir forma dönüştürülmesi hedeflenmekte.

Kozaklının vizyonunu yansıtacak şekilde, hem Kozaklı hem de bulunduğu bölgenin sahip olduğu genel imajla uyumlu; yaratıcı, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına olanaklı bir biçimde tasarlanıp oluşturulmasıdır. Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, kavramsal yaklaşım ve estetik bütünlük açısından değerlendirilecek. Tasarımda “T.C. Kozaklı Belediyesi” yazısı kullanılacak. Logo, kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış bir simge veya bunların birleşiminden oluşabilir. Yarışma sonunda seçilecek Amblem/Logo tasarımı, Kozaklı Belediyesinin tanıtımına yönelik etkinliklerde, belediye birimlerinde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda, tüm kurumsal faaliyetlerde kullanılabilecek. Tasarımda, kullanım alanlarındaki çeşitliliğinde göz önünde bulundurulması istendi.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: A.G.
Etiketler: Kozaklı, Belediyesi, Yeni, Logosunu, Arıyor,
Haber Yazılımı