Haber Detayı
02 Şubat 2017 - Perşembe 18:54 Bu haber 3661 kez okundu
 
Koruma Amaçlı İmar Revizyon Planı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
“Koruma Amaçlı İmar Revizyon Planı”çalışmaları hakkında, halkımıza bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
AVANOS Haberi
Koruma Amaçlı İmar Revizyon Planı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlçemizde “Koruma Amaçlı İmar Revizyon Planı”çalışmaları hakkında, halkımıza bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Avanos Belediyesi olarak, ilçemizdeki eski yerleşim bölgesini ihtiva eden alan, kentsel sit alanı sınırları içerisinde “Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı” çalışmaları 11.11.2016 tarihi itibariyle başlamış ve 14.11.2016 tarihinde yükleniciye iş teslimi yapılmıştı. Bu süreç içerisinde revizyon (yenileme) planı raporlarında göz önüne alınmak üzere vatandaşların görüşleri alındı.

Toplantıya; Belediye Başkanımız İsmet İnce, yüklenici firma Şehir ve Bölge Plancısı Menşure Işık, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü  Özgür Almaç ve ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Söz konusu, Avanos Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı ve Çevre Düzenleme Projelerinin Hazırlanması, Gösterimi, Uygulaması, Denetimi ve Mükelleflerine İlişkin Usul ve Esaslara Ait Yönetmelik” hükümlerinin (6-F) maddesi uyarınca yapılan toplantıda halkın görüşleri not alındı.

Belediye Başkanımız İsmet İnce’nin ve ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin açıklamaları ve vatandaşlarımız yönelttiği görüşleri toplantının videosundan izleyebilirsiniz.

3 Saat süren toplantıya ait videoyu izlemek linklere tıklayınız.

(VİDEO 1)  – (VİDEO 2)

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Koruma, Amaçlı, İmar, Revizyon, Planı, Bilgilendirme, Toplantısı, Yapıldı,
Haber Yazılımı