Haber Detayı
04 Nisan 2015 - Cumartesi 22:08 Bu haber 2788 kez okundu
 
Kayahan Ürgüp'te Kamping İşletmiş
Ünlü olmadığı 70’li yıllarda bir dönem Avanos’ta da çalışan “Şarkıların Efendisi” Kayahan’ın aramızdan ayrılmasından sonra sitemizde yaptığımız haber çok ses getirdi. O haberde de belirttiğimiz gibi Kayahan’ın Avanos’ta kaldığı yıllarla ilgili ayrıntılar ve hatıralar hala ortaya çıkmaya devam ediyor.
AVANOS Haberi
Kayahan Ürgüp'te Kamping İşletmiş

Bugün sizlerle paylaşacağımız haber Kayahan’ın Ürgüp’te bir kamping işletmeciliğine soyunmasıyla ilgili. Avanos’ta Müçteba Dileri ile tanışan ve uzun yıllar arkadaşlığını sürdüren Kayahan o yıllarda Ürgüp ile Mustafapaşa arasında bir kamping işletmek üzere Dileri ile birlikte harekete geçer.

Zamanın Ürgüp Belediye Başkanı Ali Baran Numanoğlu kendilerinden yardım isteyen genç girişimcilerin bu isteğini kırmaz ve elektriği olmayan kamping alanına kavak direkler diktirerek elektrik verilmesini bile sağlar.

Ancak işleri yolunda gitmeyen ortaklar 1 yıla yakın bir süre sonunda kamping işletme işinden geri çekilirler.

Kayahan’ı o dönemde tanıyan Ürgüplüler kendisini bir düğüne davet ederek şarkı çalıp söylemesini isterler. Ancak çalınıp söylenen şarkılar ayaklarına gitmeyince Ürgüplüler kendisini kibarca sahneden indirerek bildikleri tarzdan düğünlerini devam ettirirler.

Kaynak: Müçteba Dileri

Derleyenler. Metin Yıldırım

Kaynak: Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kayahan, Ürgüp'te, Kamping, İşletmiş,
Haber Yazılımı