Haber Detayı
21 Eylül 2015 - Pazartesi 23:27 Bu haber 1826 kez okundu
 
KAPTİD´Den Medaş´a Veryansın
KAPTİD Başkanı Dinler, Ürgüp´te kesilen elektrikler nedeniyle MEDAŞ´a veryansın etti.
GÜNDEM Haberi
KAPTİD´Den Medaş´a Veryansın

Sık sık kesilen elektriklerin bölge turizmini baltaladığını ifade eden KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, MEDAŞ´ın programlı elektrik kesintisi yapacağını duyurmasının ardından, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız´ın Nevşehir´i ziyaret etmesi nedeniyle kesintinin iptal edilmesine de atıfta bulunarak “Gerekirse her gün bir bakan ağırlamaya razıyız” dedi.

 

Dinler, açıklamasında şu ifadelerde bulundu; “Kapadokya hepimizin malumu Türkiye ve Dünya´nın en gözde turizm merkezlerinden birisidir. Eylül ayı ise bilhassa Kapadokya´nın en yüksek dönemlerinden birisi olmakla beraber, Kurban Bayramı tatilinin denk gelmesi ile bölgemizde gözle görülür ciddi bir hareketlilik mevcuttur.

Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de yurtiçi ve yurtdışından gelecek olan misafirlerimizin bölgemizden iyi anılarla ayrılmaları için tüm turizm işletmelerimizin gereken çabayı göstereceklerinden eminiz. Fakat biz turizmciler bu çabayı gösterirken ilimizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Cengiz / Alarko Holding ortaklığı MEDAŞ (Meram Elektrik) maalesef her zaman olduğu gibi bütün bu çabalarımızı boşa çıkaracak hamleler yapmaya devam etmektedir.

2015´in son çeyreğine gireceğimiz şu günlerde şu an itibariyle “Bir Dünya Kenti” olarak lanse ettiğimiz Kapadokya´nın en önemli turizm merkezlerinden Ürgüp´te elektrik kesintisi “bakım çalışması” adı altında saatlerce kesik kalacağı tarafımıza bildirilmiştir. Bir seferlik bir durum olsa bu kadar tepki göstermezdik, fakat herhangi bir internet arama motorundan “Nevşehir elektrik kesintisi” diye arama yaptığınız takdirde göreceksiniz ki özellikle 2014 ve 2015 yıllarında onlarca kez ve saatlerce (bazen 10 saat) süren elektrik kesintileri yaşanmıştır. Son dönemde basına da yansıdığı üzere MEDAŞ´ın kendi çalışanları ile ilgili ciddi sıkıntıları olduğu hepimizin malumudur. Fakat biz turizmciler ve halk olarak bu kendi aralarındaki problemlerden, MEDAŞ´ın altyapı yetersizliği ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamasından ötürü artık isyan etme noktasına geldik.

“Yeter artık MEDAŞ!”

Bir turizm bölgesinin kaderi ile bu kadar oynanmaz. 1990´lı yıllardan bile daha kötü bir durumda olan elektrik kesintileri bizi misafirlerimize karşı gülünç ve 3. Dünya Ülkesi konumuna düşürmektedir. İşletmelerimizin jeneratör bakım ve mazot / benzin masrafları her yıl azalacağı yerde hızla artmaktadır. Gelişmiş medeniyetlerde olduğu gibi artık elektrik kesintileri istemiyoruz, gerekirse bu durumu bertaraf etmek adına her gün bölgemizde bir Bakan ağırlamaya da razıyız, ne de olsa o zaman elektrikler kesilecekse de kesilmemektedir. Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAPTİD´Den, Medaş´a, Veryansın,
Haber Yazılımı