Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 22:36 Bu haber 1152 kez okundu
 
Kapadokya Teknopark’ta 16 Renkli “3D Yazıcı” Kullanıma Açıldı
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Kapadokya Teknopark’ta 16 Renkli “3D Yazıcı” Kullanıma Açıldı

Kapadokya Teknopark’ta eş zamanlı 16 renk baskı alınabilen “3d yazıcı” kullanıma açıldı.

 

Kapadokya Teknopark ve NEVÜ işbirliği ile Prof. Dr. Fuat Sezgin Prototip Atölyesi’ne kazandırılan “3D Yazıcı” akademisyenlerin, araştırmacıların ve ihtiyaç duyan tüm kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Cihaz; PLA /PLA+ / ABS/ ABS+ / CPE / CPE+ / NAYLON hammaddesi kullanılarak eş zamanlı 16 renk baskı teknolojisi ile 415 x 415 x 500 mm çapında baskı alanı özelliği taşıyor.

 

Dünyanın üretim devriminin başında rekabet oluşturan 3D yazıcılar, fikirlerin, tasarım programları ile 3D modellere dönüşmesine olanak sağlıyor. 3D teknolojisi soyut bir fikrin, projenin ya da tasarımın basılı hale getirilmesi sürecini zaman ve maliyet açısından avantajlı hale getiriyor.

 

Kapadokya Teknopark bünyesinde verilen 3D yazıcı hizmetleri, bir fikir ya da soyut taslağa sahip olan fakat bunu basılabilir somut ürün haline dönüştüremeyen araştırmacılar için erişilebilir olma imkânı sunuyor. Soyut objelerden somut tasarımlara dönüşüm ekosisteminde yer almak ve gerçek dünyada fikirlerinizin karşılığını görme deneyimini yaşamak için Kapadokya Teknopark da bulunan 3D teknolojisi ile buluşabilirsiniz.

Kaynak: (Nevşehir Üniversitesi) - Nevşehir Üniversitesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kapadokya, Teknopark’ta, 16, Renkli, “3D, Yazıcı”, Kullanıma, Açıldı,
Haber Yazılımı