Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 23:55 Bu haber 5087 kez okundu
 
Kapadokya’nın ilk butik oteli
TURİZM Haberi
Kapadokya’nın ilk butik oteli

Museum Otel’in sahibi Ömer Tosun; 1998 yılında restorasyonuna başlanan butik otelin 2003 yılında zamanın Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu tarafından hizmete açıldığını söyledi.

Museum Otel’in yaklaşık 10 bin metrekare geniş ve eşsiz bir alanda kurulu bulunduğunu ve 50 çalışanı ile hizmet verdiğini belirten Tosun “ eski harabe ve yıkıntılar orjinaline uygun bir tarzda restore edilerek oteli oluşturduk. Eşsiz konumu sayesinde tüm oda, Restaurant ve teraslar Kapadokya’nın muhteşem manzarasına sahiptir. Otelimizde 17’si su it olmak üzere 30 oda bulunmaktadır. Süitlerden 5 tanesi istenildiği anda kral dairesi haline getirilmektedir. Her odamız ikişer kişi olarak dizayn edilmiş olup toplam kapasitemiz 60’Kişi” dedi.

Kaya mekanların otele adeta yeraltı şehri hüviyeti kazandırdığını kaydeden Tosun “ orjinaline uygun olarak restore edilen mekanlar oluşturulurken çevreye saygıya ve uyuma özellikle dikkat edilmiştir. Otelimiz aynı zamanda müze konumunda bulunmaktadır. Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş antika koleksiyonu ile dünyanın en değerli keçeleri otelimizin çeşitli yerlerine asılı vaziyette ziyaretçilerimize sunulmaktadır. Otelimizde 2 ayrı restaurant bulunmaktadır. Birinde, kaybolmaya yüz tutan yöre yemekleri sunulurken, Lil’a Restanurant’ımızda ise, çeşitli yöre ve ülkelere ait yemekler tamamen organik ürünlerden yapılmış olarak servis edilmektedir” dedi.

Dünyanın her ülkesinden seçkin konuklara hizmet verdiklerini anlatan Tosun “ müşterilerimizi ülkelerine göre sınıflandırma yaparsak, gelen konukların yüzde 40’ını Amerikalılar, yüzde 30’unu Türkler, yüzde 10’unu Latin Amerikalılar, geri kalanı ise Yeni Zelandalılar, Avustralyalılar, Avrupalılar ve Hindistanlılar oluşturur, diyebiliriz.

Fiyatlarımız ise 145 Euro ile 2 bin 250 Euro arasında değişmektedir” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kapadokya’nın, ilk, butik, oteli,
Yorumlar
Haber Yazılımı