Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 19:15 Bu haber 6354 kez okundu
 
Kapadokya’da Turizm Haftası Etkinlikleri Başladı
Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de turizm haftası etkinlikleri başladı.
TURİZM Haberi
Kapadokya’da Turizm Haftası Etkinlikleri Başladı

Etkinlikler doğrultusunda gerçekleştirilen toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, bölgede sürdürülebilir bir turizm aktivitesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenklerin konmasıyla başlayan program Kapadokya Kültür ve Sanat merkezinde devam etti.

Programa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Kültür ve turizm müdür Vekili Cengiz Ekici, daire müdürleri ve turizm firmalarının sahipleri katıldı.

Programda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici, Kapadokya bölgesinde hali hazırda devam ettirilen kış turizmi, doğa turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi, inanç turizmi etkinliklerinin yıl boyunca yapılabilir ve sürdürülebilir bir hale getirmek hedefinde bulunduklarına dikkat çekti.

Türkiye genelinde en çok ziyaret edilen 3 müze ve örenyerinin Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de bulunduğuna değinen Ekici, 2016 yılı genelinde bölgedeki tarihi ve turistik bölgeleri 1 Milyon 500 bin turistin ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, turizm haftası etkinliklerinin bölge turizmcilerine ve turizmden faydalanan herkese hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunurken, “Hafta etkinlikleri süresince bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerini ortaya çıkarmaya ve tanıtmaya çalışacağız. Bu hafta bölgemiz açısından özel ve önemli bir yeri bulunuyor. Bu etkinliklerin yanında TRT’nin bu yıl bölgemizde yapacağı 39. Uluslar arası çocuk şenliği etkinlikleri de bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı açısından son derece faydalı olacak. 30 farklı ülkeden ilimize gelecek olan çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilecek olan bu etkinlikler bölgenin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerinde bulundu.

Kutlamalar çerçevesinde semah gösterisi düzenlendi. Yöresel yemekler yarışması yapıldı.

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kapadokya’da, Turizm, Haftası, Etkinlikleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı