Haber Detayı
07 Mayıs 2015 - Perşembe 23:50 Bu haber 4047 kez okundu
 
Kapadokya Bölgesinin En Aktif Belediye Birimi Avanos'ta
Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kapadokya Bölgesindeki en aktif ve üretken belediye birimi.
AVANOS Haberi
Kapadokya Bölgesinin En Aktif Belediye Birimi Avanos'ta

Avanos ilçesi 130 bin m2 yeşil alan ile Kapadokya Bölgesinde en fazla yeşil alana sahip ilçe belediyesi. Bu yönüyle Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluk alanlarındaki yeşil alan ve mahalle parkları, Kızılırmak kenarı gezinti yerleri, Halk Piknik Alanı ile yol ve kavşaklardaki refüjlerde yürüttüğü çalışmalarla en aktif belediye birimi.

Bütün yeşil alanlarda yürüttüğü rutin bakım çalışmalarının yanı sıra renkli peyzaj çalışmalarına da imza atıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kızılırmak kenarındaki yeşil alanlar, halk piknik alanı, mahalle parkları ile kavşak ve refüjlerdeki bakım ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra içme suyu arıtma tesisi, su arıza ve elektrik arıza ekibi, atık su arıtma tesisi, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezindeki çalışmaları da kendi bünyesinde yürütüyor.

Şu sıralar rutin bakım çalışmalarına ilaveten Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçenin dört bir yanında mevsimlik çiçek uygulamalarını da sürdürüyor. Aynı zamanda Tarihi Taş Köprü ile Dilek Market arasındaki alanda, kaldırım kenarındaki duvar üzerine sarmaşık motifli 44 cm eninde, 107 cm boyunda 125 kg büyük saksılar yerleştiren birim, aynı alanda ahşap oturma bankları ile oturma alanları da oluşturacak. Ayrıca Tarihi Taş Köprü’de ferforce korkuluklar üzerine, gün ışığı renginde led aydınlatmalar ve çanak saksılar içerisine rengarenk çiçekler dikilmek üzere çalışmalar yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Avanos’ta çiçek sezonunu başlattı. Çalışmalar aşama aşama tamamlanarak devam ediyor.

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kapadokya, Bölgesinin, En, Aktif, Belediye, Birimi, Avanos'ta,
Haber Yazılımı