Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 23:21 Bu haber 2543 kez okundu
 
Kapadokya Amerika'ya Karşı
Doritos için Kapadokya´da tamamen yerli imkanlarla çekilen reklam filmi, Amerikalı rakiplerine karşı yarışıyor. Reklam filmi, tüm dünya ülkelerine karşı Türkiye´yi temsil ediyor.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Kapadokya Amerika'ya Karşı

 Doritos, tüm dünya televizyonlarında yayınlanacak yepyeni reklam filmi için başlattığı yarışmada Kapadokya´da çekilen “TREASURE HUNTERS – CAPPADOCIA” (Define Avcıları – Kapadokya) isimli reklam filmi tüm dünya ülkelerine karşı Türkiye´yi temsil ediyor.

 

Türkiye´den yarışmaya katılan sayılı reklam filmlerinden biri olan TREASURE HUNTERS – CAPPADOCIA´da, defineciler Kapadokya bölgesinde altın ararken 100 yıl öncesine ait bir testi buluyor. Üzerinde “Doritos” yazan çömleği açan defineciler içerisinde bozulmamış cips ile karşılaşıyor. Filmin sonunda testinin içerisinden çıkan “Bedava Doritos” yazılı kağıt ile mahalle bakkalından ücretsiz Doritos alıyor.

Çekimleri geçtiğimiz hafta Çat Kasabasında gerçekleştirilen kısa reklam filminin yapımcılığını gazeteci İsrafil Baran üstlendi. Oyuncular ve ekibinin tamamı Nevşehir´den olan film doritos.com´da şimdi en çok oylanan ilk 10 reklam arasında yer alıyor.

Filmin yapımcısı İsrafil Baran, öncelikli amaçlarının ödül olmadığını belirterek “Her yıl Doritos için düzenlenen yarışmada daha önce Kapadokya´dan katılım olmamıştı. Kurallar gereği Kapadokya´da çektiğimiz kısa hikayeyi 30 saniyeye sığdırmaya çalıştık. Amerika Birleşik Devletleri´nden katılan filmlerin daha fazla olduğu yarışmada Türkiye´yi temsil eden sayılı kişilerdeniz. Yarışmaya katılmakta ki asıl amacımız ülkemizi ve Kapadokya´yı tüm dünyaya tanıtmaktı” dedi.

Yarışmaya ABD başta olmak üzere Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, İrlanda, İsrail, Japonya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Romanya, Güney Afrika, Güney Kore, Singapur, İspanya, İsveç, Tayvan, Türkiye, Birleşik Krallık(İngiltere)´den çok sayıda yarışmacı katılıyor.

Destek olmak için oy verin

Kapadokya´da çekilen bu reklam filmine destek olmak için

https://crashthesuperbowl.doritos.com/video/1083 linkini tıklayarak videonun sağ altında RATE NOW da 5 yıldızı seçmeniz gerekiyor.

Doritos Crash the Super Bowl Yarışması Hakkında

"Doritos Crash the Super Bowl" un bu yıl seçilecek şanlısını 1 milyon dolar ödülün yanı sıra Warner Bros. Pictures, DC Entertainment ve ünlü yönetmen Zack Snyder ile hayallerin ötesinde kariyer fırsatları bekliyor.  Yarışmanın şanslısı tam 1 milyon dolar değerindeki ödülün sahibi olurken hayatını değiştirecek Warner Bros. Pictures ve DC Entertainment stüdyolarında çalışma şansı yakalayacak.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için www.doritos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapadokya, Amerika'ya, Karşı,
Haber Yazılımı