Haber Detayı
17 Haziran 2015 - Çarşamba 23:58 Bu haber 3211 kez okundu
 
Kalbinden Bıçaklanan Hastaya Başarılı Kalp Ameliyatı
Kalbine Saplanan bıçak Sonucu, hayati riski olan hasta Kalp Masajı ve Ameliyatla Kalp üzerindeki kesiler tamir edilerek hayata döndürüldü.
SAĞLIK Haberi
Kalbinden Bıçaklanan Hastaya Başarılı Kalp Ameliyatı

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine kesici alet yaralanması sonucu getirilen hasta da  Acil Tıp Uzmanı doktorlarımızın yapılan tetkikler sonrasında hızlı teşhisi ile kalp yaralanması olduğu tespit  edildi. Kalbi duran hasta Acil Serviste Kalp masajı ile hayata döndürülerek Hastanemiz Kalp Damar Cerrahi Uzmanı  Op. Dr. Serkan Girgin ve ameliyat ekibi tarafından acilen ameliyat alınıp sol göğüs boşluğundan girilerek kalp üzerindeki kesi tamir edilmiştir.Hastanemizde 3 gün yoğun bakım ve 6 gün cerrahi servisinde gözlem altında tutuldu, Hastanın genel durumu iyi olup taburcu edilerek takiplere çağırıldı.

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevi başında silahlı bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Göğüs Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kamil Furtan’ın  meslektaşı olan Hastane doktorlarımızın ve sağlık personellerinin bir canı kurtarabilmek için vermiş olduğu bu mücadele doktorlarımıza ve sağlık personellerimize  yapılan şiddete karşı  verilmiş en güzel  örnektir.

Açık Kalp Tamiri Ameliyatı Video Linki    https://www.youtube.com/watch?v=3jKpNddjRUA

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kalbinden, Bıçaklanan, Hastaya, Başarılı, Kalp, Ameliyatı, ,
Haber Yazılımı