Haber Detayı
06 Haziran 2015 - Cumartesi 18:38 Bu haber 3351 kez okundu
 
Kalabalı Öğrenci Türkiye Birincisi Oldu!
Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Bu Benim Eserim Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu!
AVANOS Haberi
Kalabalı Öğrenci Türkiye Birincisi Oldu!

İlçemizden Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Gülsün ÇELİK öğretmeni Ali KARASU’nun danışmanlığında hazırladığı "Altıgensel Şifreleme" adlı projesiyle 02-04 Haziran 2015 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri “Bu Benim Eserim” Proje Yarışmasında 36 matematik 36 fen olmak üzere toplam 72 proje arasından matematik alanında Türkiye birincisi seçildi.

Altıgensel şifreleme adlı projemiz 26.725 proje arasından seçilerek ilk önce bölge sergisine katıldı. Kayseri bölge sergisinde Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Kayseri, Yozgat ve Sivas illerinden katılan ortaokul öğrencilerine yönelik Tübitak Bu Benim Eserim yarışmasında matematik bölge birincisi olarak seçildi. 2-4 haziran 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılan final yarışmasında ise matematik dalında Türkiye birincisi seçilmişti.

Projede katkısı bulunan başta Okul Müdürü, tüm personel, danışman öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, tebrik ediyoruz.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Kalabalı, Öğrenci, Türkiye, Birincisi, Oldu!,
Haber Yazılımı