Haber Detayı
29 Haziran 2015 - Pazartesi 20:44 Bu haber 2589 kez okundu
 
Kadost, Tuncelili Gençleri Kapadokya´da Kampa Alacak
Tunceli´den gelecek olan 80 kişilik öğrenci grubu Kapadokya´da 9 gün boyunca kamp yapacak. KADOST´un öncülüğünde gerçekleşecek kamp programında öğrencilere birçok branşta eğitim verilecek.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Kadost, Tuncelili Gençleri Kapadokya´da Kampa Alacak

Tunceli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) çerçevesinde hazırlanarak onaylanan “Beş Adımda Hayat Köprüsü´´ isimli projenin ‘´Doğa ve Sanat Okulu´´ kampları, Temmuz ayı içerisinde Göreme´de yapılacak.

İlk etabını Tunceli´den gelen 80 genç ve 8 görevlinin oluşturacağı kampın, devamında bir çok genci ilerleyen dönemlerde Kapadokya´da buluşturması bekleniyor.

Tunceli´de yapılan ihaleyi,  KADOST aktivite sağlayıcı satış temsilcisi, Deran Turizm kazanırken, 8 gece 9 gün sürecek kamp programlarının, gençlerin kişisel gelişimlerine, farklı illerdeki gençlerle kaynaşmalarına büyük katkılar sağlayacağı düşünülüyor.

Program boyunca gençler temel kampçılık eğitimi, temel binicilik eğitimi, dağ bisikleti temel eğitimi, kano ve yüzme eğitimi, oryantiring eğitimi, motor sporları temel eğitimi, trekking etkinlikleri, karakalem resim çalışması, el sanatları çalışmaları, sinema izletileri gibi bir çok eğitim programına, regreasyon ve sanat çalışmasına katılacaklar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadost,, Tuncelili, Gençleri, Kapadokya´da, Kampa, Alacak,
Haber Yazılımı