Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 17:11 Bu haber 1683 kez okundu
 
İzmir Travel Turkey Fuarında Avanos Standına Yoğun İlgi
Kapadokya olarak tek çatı altında toplanılan stantta Avanos Belediyesinin tanıtım standı ilgi odağı oldu.
AVANOS Haberi
İzmir Travel Turkey Fuarında Avanos Standına Yoğun İlgi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Travel Turkey fuarında her yıl olduğu gibi yine Kapadokya olarak tek çatı altında toplanılan stantta Avanos Belediyesinin tanıtım standı ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin doğusundan batısına kadar yaklaşık 60 ilin ve alanında öncü yüzden fazla turizm firmasının yer aldığı fuarda turizmciler bir araya geldi. Kültürlerin, yöresel renklerin buluştuğu fuarda her yöre kendine özgü kültürel zenginliklerini tanıttı. Avanos’un çömlek tezgahı ise gerek izleyicilerin gerekse çömlek yapımını denemek isteyenlerin ilk tercihi oldu. Fuar boyunca Avanoslu çanak ustalarımız hem ustalıklarını hemde Avanos’un Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi olduğunu aldıkları ilgi ile tescilledi. Vatandaşlar stant önünde uzun süre sıra bekledi.

Travel Turkey fuarına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Kaphib Müdürü Levent Ak ve çok sayıda turizmci katıldı.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş fuar açılışına katılarak Kapadokya standını da ziyaret etti.

 

 

 

 

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: İzmir, Travel, Turkey, Fuarında, Avanos, Standına, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı