Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 23:37 Bu haber 5829 kez okundu
 
İsmet İnce Yeniden Aday Adayı
SİYASET Haberi
İsmet İnce Yeniden Aday Adayı

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Belediye Başkanlığı seçimini kazandıktan sonra 1 Nisan 2014 Salı günü mazbatasını alarak görevine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Avanos Belediye Başkanlığı için yeniden aday adayı oldu.

Bu tarihte yapılan seçimlerde İsmet İnce 3402, Mustafa Körükcü 3395, Mustafa Kılıç ise 1565 oy almıştı.

 

İSMET İNCE KİMDİR?

26 Mart 1957 tarihinde Kozaklı’da doğdu. İlk ve ortaokulu Avanos’ta okudu. Yüksek öğrenimini ise, 1974-78 yılları arasında İstanbul Şişli Siyasal Bilimler Yüksek Okulunu tamamlayarak, işletmecilik bölümünden mezun oldu.

1979 yılında Ankara’da Türkiye Elektrik Kurumu Personel Dairesi Başkanlığı’nda kamu görevine başladı. Ankara’da, önce bir holdingde Mali İşler Sorumlusu, daha sonra da bir özel şirketler grubunda muhasebe müdürü olarak görev yaptı. 1989 yılında Avanos’a yerleşip turizm ve restoran işletmeciliği üzerine iş yeri açtı. 25 yıldır aynı işi devam ettirmektedir.

Dünyanın muhtelif coğrafyalarında 80 civarında ülke gezerek, farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı buldu. Üç yabancı dil bilmekte. Hayati kariyerindeki deneyimlerini Avanos’a hizmet olarak aktarmak üzere, “Her şey sevmekle başlar” sloganıyla 2014 mahalli idareler seçimlerinde Avanos Belediye Başkanlığına aday oldu ve Cumhuriyet Halk Partisinden Avanos Belediye Başkanı olarak seçildi.

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: İsmet, İnce, Yeniden, Aday, Adayı, ,
Haber Yazılımı