Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 19:24 Bu haber 3760 kez okundu
 
İmdadına Obez Ambulansı Yetişti
Kilo sorunları olan ve Meme Kanser hastası 57 yaşındaki F.T. nin imdadına obez ambulansı yetişti.
SAĞLIK Haberi
İmdadına Obez Ambulansı Yetişti

Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir’e tahsis edilen obez ambulans ile aşırı kilolu hastaların nakil işlemleri Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından yapıldı.

 

Nevşehir Kozaklı Karahasanlı köyünde evinde ikamet eden hasta,obez ambulans ile sabah evinden alınarak Gazi Üniversitesi Hastanesine nakil edildi. Burada yapılan ileri tetkik ve tedavinin ardından tekrar evine nakledildi. Bu nedenle bu uygulama için Hasta yakınları Sağlık Bakanlığına ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

2014 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosuna katılarak bu bünyede hizmet veren obez ambulanslarının hem tasarımı hem de içindeki bazı donanımları normal ambulanslardan farklı,sedyesi 150 ila 350 kilo taşıyabilecek güçte özel lift sistemine sahip araç, diğer araçlara nazaran daha geniş. Çünkü iç kabinin acil ekibinin çalışabileceği kadar bir alanı da içermesi gerekiyor. İçerdeki ekipmanlar ise çoğunlukla normal ambulanstakiyle aynı ancak bazı müdahale setleri vs, obez hastaların anatomisine göre ayarlanmış malzemelerden oluşuyor. Önceden eğitilmiş deneyimli şoförler bu ambulansı kullanıyorlar.

Kaynak: (N.İ.S.M) - İl Sağlık Müd.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: İmdadına, Obez, Ambulansı, Yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı