Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 15:22 Bu haber 1266 kez okundu
 
İçelim güzelleşelim sözü gerçek oldu
EKONOMİ Haberi
İçelim güzelleşelim sözü gerçek oldu

Türkiye’de üretilen, ABD, İsrail ve KKTC’ye ihraç edilen Reneva’nın içerisinde bulunan ‘biyoaktif kolajen peptit’ takviyesinin, kırışıklığa ve selülite iyi geldiği bilimsel araştırmayla kanıtlandı.

Reneva Ar-Ge Merkezi’nden Uzman Diyetisyen Ayşenur Fişek, Almanya’da Kiel Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:

“Biyoaktif kolajen peptitin epidermal ve dermal deri yapısındaki gözle görülen ve tüm görünüşü değiştiren etkisi üç ayrı plasebo kontrollü klinik çalışmada bilimsel olarak onaylandı.

ESNEK BİR CİLT

İlk klinik çalışma kolajen peptitlerinin deri yaşlanmasına bağlı cildin biyo-fiziksel parametreleri üzerindeki etkisini doğrulamak için yapıldı. Yaşları 35 -55 arası rastgele seçilmiş 69 kadın 8 hafta boyunca ağız yoluyla günde bir kez 2,5 gr kolajen peptit aldı.

Dört haftalık tedaviden sonra tüm kadınların cilt esnekliğinde anlamlı bir düzelme görüldü. Bazı kadınlarda 8 haftalık tedavi süresinin ardından cilt esnekliğinde yüzde 30’a varan maksimum bir artış gözlemlendi. İlginç bir şekilde bu etki 50 yaş ve üstü kadınlarda daha da fazlaydı.

KIRIŞIKLIKLARDA YÜZDE 50 AZALMA

İkinci çalışmada kolajen peptitin kırışık azaltma ve bağ dokudaki anahtar bileşenlerinin sentezi üzerindeki etkisi araştırıldı. Yaşları 45 – 65 arasında değişen 114 rastgele seçilmiş kadına 8 hafta boyunca günde bir kez 2,5 gr kolajen peptit verildi.

4 haftalık tedavinin ardından göz kırışıklıklarının yüzde 7’den fazla bir oranda anlamlı bir şekilde azaldığı görüldü. Bu olumlu etki, 8 haftalık alımdan sonra daha da belirgindi. Bazı deneklerde ise göz kırışıklık hacminde maksimum yüzde 50'lik bir azalma elde edildi.

SELÜLİTTE ÖLÇÜLEBİLİR BAŞARI

Üçüncü çalışma, normal ve aşırı kilolu kadınlar üzerinde yapıldı. 24 – 50 yaş arasındaki 105 kadınla yapılan çalışmada, normal kiloda ve aşırı kilolu olarak sınıflandırılmış kadınlara günde 2,5 gr kolajen peptit verildi.

6 aylık tedavi sonunda derideki dalgalı yapıda yüzde 8 oranında anlamlı bir azalma gözlendi. Bu durum vücut kitle indeksi normal olan grupta yüzde 11 olarak ölçüldü.

Deneklerin selülitleri hem görsel hem de pinch testi adı verilen bir test ile ölçülmüştür. Tedaviden sadece 3 ay sonra baz okuma ile karşılaştırıldıktan sonra istatistiki olarak anlamlı bir selülit azalma değeri gözlemlenmiştir. 6 aylık çalışma süresinin sonunda normal vücut kitle indeksine sahip kadınlarda, yaklaşık yüzde 9 oranında anlamlı bir azalma tespit edilmiştir.

YÜZEYSEL DEĞİL DERİN VE KALICI ETKİ

Klinik çalışmalar, ağızdan alınan kolajen peptitlerinin cilt esnekliği, kırışıkların azaltılması ve selülit görünümünde iyileşme yönünde yararlı etkileri olduğunu göstermektedir.

Topikal kozmetik ürünleri sadece cildin üst yüzeyine etki ederken nutrikozmetik destekler alt deri tabakasına etki eder ve içeriden dışarı doğru yarar sağlar.

Topikal güzellik ürünleri de kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma izlerini geçici olarak ortadan kaldırır. Oysa kolajen peptit kırışık oluşumunu yavaşlatarak cildin genç kalma sürecini uzatır.”

 

KOLAJEN VE KOLAJEN PEPTİT NEDİR?

“Kolajen insan vücudundaki temel proteindir. Vücudumuzdaki toplam proteinin yaklaşık yüzde 30'unu oluşturur. Cilt, tendonlar, bağlar, güçlü tendon kasları, kan damarları... Kolajen tüm vücutta en çok bulunan proteindir. Yaşa bağlı olarak vücuttaki üretimi azalır.

Kolajenin en yüksek miktarda emilimini sağlamak amacıyla hidrolizasyon işlemi ile molekül ağırlığı azaltılmış, yüksek biyoyararlılığa sahip olan sindirimi en kolay formudur. Reneva güvenilir ve üst düzey biyo-yararlılığı olan kolajen peptitlerini içeriyor.

NEDEN KOLAJENE İHTİYACIMIZ VAR?

Vücudumuz 25 yaşından sonra kolajen üretme kapasitesini yitirmeye başlar. Yavaşlayan kolajen üretimi ile vücuttaki kolajen seviyesi düşer. Cilt esnekliğini kaybetmeye, bağ dokular zayıflamaya başlar. Deride sarkma, kırışıklık, kaslarda ve damarlarda sertleşme, kemiklerde kırılganlık, eklem fonksiyonlarında azalma, saç, cilt ve tırnak sağlığında gerileme gibi yaşlanma etkileri ortaya çıkar. İleri yaşlarda, güneş, sigara dumanı, stres gibi etkenlere maruz kalanlarda, spor yapanlar ve aktif yaşayanlarda, menopoz dönemi sonrasında kolajen ihtiyacı daha büyüktür.

Cildinizi, kas, kemik, eklem ve bağ dokularınızı yeniden güçlendirmek için kolajenle yenilenmeye ihtiyacınız var. Reneva, içerdiği kolajen nedeniyle kaslarınızı ve kendinizi yenilemenize yardımcı oluyor.”

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: İçelim, güzelleşelim, sözü, gerçek, oldu,
Haber Yazılımı