Haber Detayı
18 Nisan 2015 - Cumartesi 19:22 Bu haber 3395 kez okundu
 
Hüseyin Çiftçi Sempozyumu Gerçekleştirildi
Büyük Avanos Oteli ve Şiiri Özlüyorum Dergisi'nin ortaklığında gerçekleştirilen sempozyumda Çiftçi şiirleri konu edildi.
AVANOS Haberi
Hüseyin Çiftçi Sempozyumu Gerçekleştirildi

2014 yılı 20 Nisan'ında aramızdan ayrılan emekli öğretmen, şair, yazar Hüseyin Çiftçi adına organize edilen sempozyum bugün gerçekleştirildi. Büyük Avanos Oteli ve Şiiri Özlüyorum Dergisi'nin ortaklığında gerçekleştirilen sempozyumda katılımcılar Nilgün Cön, Fuat Çiftçi, Hüseyin Peker, Halim Şafak, Selim Tunçbilek, Oktay Yivli ve Ahmet Turan Kul tarafında Hüseyin Çiftçi şiirleri ele alındı.

Sempozyuma Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim üyeleri, öğrencileri ile Avanoslu şiir severler izledi. Sempozyumu izleyenler arasında geçtiğimiz günlerde yeni kitabını okurlarıyla buluşturan Osman Aytekin de vardı.

Şair Halim Şafak moderatörlüğündeki sempozyumu izleyenler yakınlarındaki Hüseyin Çiftçi'yi bilmedikleri pek çok yönüyle yeniden tanıdı.

Sempozyum başlıkları arasında ise Çiftçi şiirlerindeki kısalığın taşıdığı derin anlam, dünya edebiyatında onun tarzında yazan şairler gibi ilginç başlıklar da yer aldı.

Fuat Çiftçi ise babasını yazdığı şiirle anlattı.

Yaklaşık 2 saat süren sempozyumda dinleyiciler arasında Hüseyin Çiftçi'yle tanışmakta geç kaldığından duyduğu pişmanlık ile sempozyumun düzenlenmesiyle onu ilk defa tanıma olanağı bulma mutluluğunu bir arada yaşayanlar duygularını söz alarak ifade ettiler.

Sempozyum sonunda katılımcılara ikramda bulunuldu.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Hüseyin, Çiftçi, Sempozyumu, Gerçekleştirildi,
Haber Yazılımı