Haber Detayı
23 Ekim 2015 - Cuma 23:26 Bu haber 3765 kez okundu
 
Hedef Bebek Ölümlerini Azaltmak
Ülkemizde, "Bebek Ölümleri"ni azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bu yana temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" yürütülmekte.
SAĞLIK Haberi
Hedef Bebek Ölümlerini Azaltmak

Program kapsamında; 1-7 Ekim Emzirme Haftası olması nedeniyle Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde stant açıldı.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Kadın-Doğum ve Jinekoloji Servislerinde yatan Anne adayları gebelere ve doğum yapmış annelere Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından içinde bebeklerimize ve annelerimize  özel hazırlanan yastık, mendil, havlu ve "Anne Sütünün Teşviki ve Emzirmenin Önemini "anlatan kitapçık, broşürlerden oluşan çantaların dağıtımı, Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Şubesinde çalışanlara yönelik "Anne Sütünün Teşviki ve Emzirmenin Önemi " hizmet içi eğitim verildi.

Aynı zamanda  haftanın önemini belirten İlimize bağlı tüm Toplum Sağlı Merkezlerinde de hem halk, hem de hizmet içi eğitimler verilmiş ve stantlar açıldı.

 

 

Kaynak: Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Hedef, Bebek, Ölümlerini, Azaltmak,
Haber Yazılımı