Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 01:03 Bu haber 2653 kez okundu
 
Hayatı Biz mi Zorlaştırıyoruz?
Yazar Sevda Türküsev, yeni kitabı “Yıkılmadım Ayaktayım” da hayatı kendine zorlaştıranlara eğlenceli tavsiyelerde bulunuyor.
DİĞER Haberi
Hayatı Biz mi Zorlaştırıyoruz?

“Neden çoğu insan alışveriş merkezlerine gittiğinde arabasını ilk kata park etmek ister? Çünkü ilk kattan ana girişe çıkmak çok daha kısadır. Herkes aynı şeyi düşündüğü için ilk otoparklar her zaman doludur. Buna rağmen kişi o ilk katta döner dolaşır hatta arabasına gitmekte olan bir kişiyi gözleriyle arar ve bulur, onu takibe alır. Dakikalarca dolaşır, sinir olur ama inatla o ilk kata arabasını park etmek için çabalar durur ve bunu her zaman yapar. Son on beş – yirmi dakika nasıl sinir ve stres olduğunu, zaman kaybettiğini hiç hesap etmez. Sorsan ilk otoparkta yer buldu. Bence ikinci, üçüncü otoparklar dururken ilk katta bu savaşı vermek olsa olsa insanın kendine bencilliğinden başka bir şey değildir. Hayatın içindeki en basit olaylardan biri olsa da bana göre “mutluluk yolunda nerede hatalar yapıyorsun”, “nasıl mutlu olmayı bilmiyorsun” ya da “nerelere geç kalıyoruz”a çok güzel bir örnektir.”

 

Yazar Sevda Türküsev, “Yıkılmadım Ayaktayım”da insanların hayatlarını hangi alanlarda zorlaştırdığını bazen güldüren bazen de düşündüren hikayelerle anlatıyor.

 

Kolay zannettiğimiz bir yolu seçtiğimizde farkında olmadan aslında daha da zorlaştırabiliyoruz. Bazen bu durumun farkında bile olmuyor ulaşmak istediğimiz hedefe varmayı istemeden de olsa geciktirebiliyoruz.

 

Etkileyici, samimi, akıcı ve esprili bir anlatımla kitabını okuyucularla buluşturan Sevda Türküsev, hikayesini yeniden yazmak isteyenlere eğlenceli tavsiyeler ve formüller veriyor.

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Hayatı, Biz, mi, Zorlaştırıyoruz?,
Haber Yazılımı