Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 23:20 Bu haber 2339 kez okundu
 
Havai Fişek Çocuklarda Korku ve Panik Yaratıyor
AVANOS Haberi
Havai Fişek Çocuklarda Korku ve Panik Yaratıyor

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte görsel güzelliği ile ortama ayrı bir hava katan havai fişeklerin sesleri de yeniden duyulmaya başladı.

 

Ancak okul sezonu devam ederken hele bir de hafta içinde çocukların uykuya daldığı saatlerde patlatılan havai fişekler uykunun bölünmesine, paniğe ve korkuya sebep oluyor.

 

Avanos’ta düğün salonlarının ve düğün yapılan otellerin evlerle iç içe olduğu düşünüldüğünde havai fişeğin yarattığı olumsuz etkinin boyutu daha net anlaşılabilir.

 

Kullanımı giderek artan havai fişeğin çevreye ve kent sakinlerine verdiği rahatsızlığı azaltmak için Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri pek çok yerde kullanımına yasaklama getirdi.

 

Havai fişek seslerinden rahatsızlığını dile getiren vatandaşlar okul sezonu devam ettiği için gece geç saatler yerine gelin ve damadın salona gelişlerinde 3-5 havai fişek patlatmanın daha erken zamanda ve sayı olarak az olması nedeniyle kabul edilebilir olduğunu belirtiyorlar.

 

Vatandaşlar, Emniyet görevlilerinin düğün, nişan gibi kutlamaların olacağı yerleri sıkı biçimde denetlemesini de istiyor.

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Havai, Fişek, Çocuklarda, Korku, ve, Panik, Yaratıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı