Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 18:14 Bu haber 2406 kez okundu
 
Hastane Kavşağı Köprülü Olacak
Nevşehir Belediyesi tarafından Hastane Kavşağı’nda Köprülü Kavşak yaptırılacak.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Hastane Kavşağı Köprülü Olacak

Nevşehir’in ana arterlerinden biri olan Avanos çevre yolu üzerinde, trafiğin ciddi anlamda rahatlatılmasına yönelik çalışmalar kapsamında Nevşehir Belediyesi tarafından Hastane Kavşağı’nda Köprülü Kavşak yaptırılacak.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, Nevşehir Devlet Hastanesi Kavşağı’nda trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak Köprülü Kavşağın yapımına önümüzdeki günlerde başlanılacağı müjdesini verdi.

Hafriyat çalışmaları Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Köprülü Kavşağın ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını ifade eden Ünver, bu bölgede oldukça yoğunluk kazanan trafiğin, köprülü kavşağın hizmet vermesi ile birlikte ciddi anlamda rahatlayacağını belirtti. Özellikle köprülü kavşak ile hastaneye ambulans girişlerinin de oldukça rahat bir şekilde yapılacağını söyleyen Ünver şöyle konuştu; “ Hastane Kavşağı’nda önümüzdeki günlerde ihalesini gerçekleştireceğimiz Köprülü Kavşak, bölgedeki trafiği ciddi anlamda rahatlatacak. 500 metre uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahip olacak Şifa Köprülü Kavşağı ile bu bölgede yoğunlaşan trafik akışı daha düzenli hale gelecek. Öteden beri ele aldığımız hastaneye hasta taşıyan ambulansların giriş ve çıkışları da böylelikle daha rahat hale gelecek. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak Köprülü Kavşağın yer alacağı alanın hafriyat çalışmaları yine belediye ekiplerimiz tarafından yapılarak inşaat çalışmaları için hazır hale getirilecek. ”dedi.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Hastane, Kavşağı, Köprülü, Olacak,
Haber Yazılımı