Haber Detayı
01 Mayıs 2015 - Cuma 10:12 Bu haber 1558 kez okundu
 
Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu’nun En Büyük Sıkıntısı
Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde her yıl özellikle Hacıbektaş-ı Veliyi Anma kültür ve Sanat etkinlikleri esnasında 10 bin kurbanın kaçak olarak kesildiği, bu durumun ilçe ekonomisine zarar verdiği belirtiliyor.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu’nun En Büyük Sıkıntısı

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde her yıl özellikle Hacıbektaş-ı Veliyi Anma kültür ve Sanat etkinlikleri esnasında 10 bin kurbanın kaçak olarak kesildiği, bu durumun ilçe ekonomisine zarar verdiği belirtiliyor. Yaklaşan törenler öncesinde bu yıl da kaçak kurban kesimleri nedeniyle ilçe ekonomisinin büyük ölçüde zarar görmesinin önüne geçilmesi isteniyor.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ilçede yıl genelinde 15 bine yakın kurban kesiminin yapıldığını, bunun 10 binin kaçak olarak kesildiğini ifade ederken, bu konuyu defalarca dile getirmelerine karşın yetkili kurumların bir türlü kaçak kurban kesimlerine engel olamadığını dile getirdi.

Hacıbektaş belediyesi olarak kaçak kurban kesimi konusunda yaptıkları çalışmalarla imkanlar doğrultusunda gelişi güzel kaçak kurban kesimine engel olmaya çalıştıklarını söyleyen Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Bu kaçak kurban kesimlerinin belediyemize ve ilçemiz ekonomisine verdiği zarar yıllık 500 ile 700 bin TL arasında. Bu kayıp Hacıbektaş halkının sömürülmesi anlamına gelmektedir. Halkımızın yol, kanalizasyon ve su gibi belediye hizmetlerini alamamalarının gaspıdır. Bu gaspın önlenmesi için bilinçli Hacıbektaş halkı ile belediyemizin ortak çalışması bundan önce de olduğu gibi bundan sonrada sürecektir” diye konuştu.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Hacıbektaş, Belediye, Başkanı, Selmanpakoğlu’nun, En, Büyük, Sıkıntı
Haber Yazılımı