Haber Detayı
03 Nisan 2018 - Salı 19:34 Bu haber 2518 kez okundu
 
Göreme Tokyo Arasında Büyük Köprü
TURİZM Haberi
Göreme Tokyo Arasında Büyük Köprü

Göreme Belediye’si ilkini 2016 eylül ayında gerçekleştirimiş olduğu Japonya turizm fuarı Yunus Emre enstitüsünde yapılan toplantıya Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ın Başkanlığında Japon Türk Dostluk Ticaret Derneği’nin temeli atılmıştır. O günden  bu yana gelişen ve bu zamana kadar büyüme gösteren Japonya - Göreme dostluk ve beraberliği tüm hızıyla devam etmiştir.

 Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Göreme Belediye Başkan’ı Nuri Cingil’in katılımlarıyla 2016 yılı eylül ayındaki Japonya Turizm Fuarı ve toplantılarında alınan  kararlar dogrultusunda Japon Türk Dostluk Ticaret Dernegi Kuruluş işlemlerine büyük bir gayretle hız verilmişti. Japon Türk Dostluk Ticaret Dernegi’nin Tüm çalışmaları günümüz  2018 yılına kadar devam etmiştir.

  Japonya Türkiye ve Göreme köprüsüne sağlam temellerin atılmasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ve Göreme’li İş Adamı Ömer Korkmaz’ın gayret ve çabalarıyla günümüze kadar gelinmiştir.

  Bu çalışmalar sonucu olarak. Tokyo Başkonsolosu Hasan Murat Mercan  01 Mart 2018 günü Kashiwanoha ’yı ve Japon Türk Dostluk Ticaret Dernegi’ni  ziyaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Başkonsolosu adına Hasan Murat Mercan Türk Dostluk Ticaret Dernegi’nin  Resmi açılışını yapmıştır. Kashıwano ha şehrinin Meclis Üyeleri Okada Chika hanımfendi ve  Mitsui Fudousan Mıyake hiroto nun ve Dernek Kurucu yetkilileri Mustafa Kertik ve Ömer korkmazın Katılımlarıyla büyük bir katılımla yapılmıştır.

 

 

Kaynak: (G.B.) - Göreme Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Göreme, Tokyo, Arasında, Büyük, Köprü,
Yorumlar
Haber Yazılımı