Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 22:01 Bu haber 2954 kez okundu
 
Gizligider’den İttifak Değerlendirmesi
Gizligider, AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında yapılması planlanan ittifaka dair değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Gizligider’den İttifak Değerlendirmesi

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında yapılması planlanan ittifaka dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Milliyetçi Hareket Partililerle AK Partililerin camide beraber saf tutan insanlar olduğunu kaydeden AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, bu konuda önemli olanın bu ittifaka milletin ne diyeceği olduğunu ifade etti.

 

15 Temmuz hain darbe girişimi ve anayasa değişikliği konularında Milliyetçi Hareket Partisi ile yapılan ortak çalışmanın ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığının da altını çizen Gizligider, “Çok fazla müşterek noktamız var. Özellikle 15 Temmuz hain girişiminin ardından meselenin partiler üstü ve devletimize yönelik bir uluslararası komplo olduğu ortada. Sayın Bahçeli’de bunun gayet iyi farkında. O süreçten sonra gerek Sayın Cumhurbaşkanımız, gerekse Başbakanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi hem sürece ilişkin bilgilendirdiler hem de katkılarını istediler. Camide yan yana saf tuttuğumuz kardeşlerimiz bu kişiler. Düşünce de farklı düşündüğümüz şeyler olabilir. Bu bence rahmet ve berekettir. Şu hayırlı bir birliktelik var diye düşünüyorum. Ben bu ittifakın hayırlı olduğunu düşünüyorum. İnşallah uzun vadeli de yürütebiliriz. Bu iş partiler üstü bir mesele. Partiler araçtır amaç olamaz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Bahçeli açıklama yaptı. 2019 da Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağız ve adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dedi. Yerelde de biz her zaman görüşüyoruz ve görüşlerini alıyoruz. Milletin bu konuda ne diyeceği önemli. Eğer millet onaylıyorsa bu birliktelik devam eder” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Gizligider’den, İttifak, Değerlendirmesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı