Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 14:02 Bu haber 3920 kez okundu
 
Gazetecilikte Metin Yıldırım Farkı
AVANOS Haberi
Gazetecilikte Metin Yıldırım Farkı

Bilindiği üzere 14 Nisan Cumartesi akşamı Uçhisar kavşağında meydana gelen kazada 5 üniversite öğrencisi hayatını kaybetmişti. 

 

Haber ajansları bu elim kazayı son dakika haberi olarak yayınlarken herkesin atladığı bir detayı gözden kaçırmayan usta gazeteci Metin Yıldırım hem olayın başka bir boyutunu ortaya koyarak olabilecek tehlikeleri gündeme taşıdı hem de onlarca gazetede yazdığı haber ön sayfalarda yer buldu.

 

Birçok gazeteci kamyonetin hatalı park etmesini bu kazaya baş neden olarak yazarken Usta Gazeteci Yıldırım gece gördükleriyle yetinmedi ve ertesi sabah yeniden olay yerine giderek yaptığı titiz incelemede kazanın kokoreççi boyutunu ortaya çıkararak ön plana taşıdı.

 

Yıldırım, yetkililerden de bilgi alarak kokoreççinin orada bulunmaması gerektiğini, bunun için Uçhisar Belediyesinin uyarıda bulunduğunu, kokoreççinin de belediyeyi BİMER’e şikâyet ettiğini ortaya çıkardı. Hatta duyarlı bir vatandaş da kavşaktaki kokoreççi tehlikesini sezerek BİMER’e başvurduğunu iletmişti.

 

Metin Yıldırım’ın olaya titiz ve farklı yaklaşan gazetecilik farkı vatandaşlar ve camia tarafından da tebrik edildi. Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda “Yavrularımıza Allah rahmet eylesin. Ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Çok üzücü bir durum ama bizim mesleğimiz de gazetecilik, haber yapmak durumundayız. Her ne kadar üzülsek de halkı doğru şekilde bilgilendirmek bizlerin görevidir. Tebrikler” açıklamasına yer verdi.

 

Avanos Gazetesi olarak yılların duayen gazetecisi aynı zamanda gazetemiz editörlerinden Metin Yıldırım’ı tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. 

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Gazetecilikte, Metin, Yıldırım, Farkı,
Haber Yazılımı