Haber Detayı
24 Haziran 2015 - Çarşamba 00:09 Bu haber 3196 kez okundu
 
ESTETİK RUHUMUZA İYİ GELİYOR‏
Uzmanın nasıl bir teknik uygulayıp bilgisayarda yapılan ameliyat sonrası görüntüye nasıl ulaşılacağını ancak cerrahın tecrübesi ve seçtiği yöntemler belirliyor.
SAĞLIK Haberi
ESTETİK RUHUMUZA İYİ GELİYOR‏

Estetik yaptırma kararı alan kişinin işlem için başvuracağı uzmanı ve tecrübesini çok iyi araştırmasının şart olduğunu dile getiren Op.Dr. Hüseyin Güner şu bilgileri aktardı. Uzmanın nasıl bir teknik uygulayıp  bilgisayarda yapılan ameliyat sonrası görüntüye  nasıl ulaşılacağını ancak cerrahın tecrübesi ve seçtiği yöntemler  belirliyor. Yani işlemi yapan uzman ve tecrübesi önemli. Diğer nokta ise, çok fazla doktorla görüşmenin insanların aklını karıştıracağı ve  kararsız hale getireceğidir.  Dolayısıyla  en fazla 2-3 doktorla görüşmekte fayda var.

 

Doktor seçerken, uzmanın sahip olduğu teknoloji kadar,  o teknolojiyi ne kadar süredir kullandığı da çok önem taşımaktadır. Ancak hastalar buna çok dikkat etmemektedirler.  Örneğin lazer lipoliz uygulamasını ele alırsak bu tekniği 2005’ten beri  yoğun olarak yaptığım için tecrübem de aynı oranda artıyor. İşlemi çok fazla yaptığınız zaman eliniz alışıyor, beyniniz buna programlanıyor.. Dolayısı ile tecrübeli uzmanları seçmelisiniz.  Bunun yanı sıra herkesin branşında ameliyat yapması lazım. Ben nasıl beyin ameliyatı yapamıyorsam, beyin cerrahı da ya da bir dermatolog da estetik cerrahi ameliyatı yapmamalı. Yeterli eğitim almadan ve üst eğitimleri tamamlamadan kimse estetik teknoloji uygulamalarını yapmamalıdır. Hasta bunu anlamak için, çevresinde bu işlemi yaptıran insanlara gidecek, memnun kalınan bu uzmanları intenetten takip etmelidir.

Doktorunuzla görüşürken,  konusunda birikimli olup olmadığını da sizin sorduğunuz sorulara net, kaygısız cevap vermesinden anlayabilirsiniz. O konuyla ilgili gerekli literatüre sahip olduğunu ve güncel yayınları takip ettiğini konuşmalarından,  kendi hastalarına ait örnek fotoğrafları size göstermesinden anlayabilirsiniz. Hastanın hekimine tam olarak güveniyor olması gerekiyor. Onun yanında ve kollarında Ölüm dahil her şeye hazır hissetmesi gerekir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESTETİK, RUHUMUZA, İYİ, GELİYOR‏,
Haber Yazılımı