Haber Detayı
10 Mart 2015 - Salı 20:51 Bu haber 2193 kez okundu
 
En Çok Konuşulanlar
PRNet A.Ş, 2015’in ilk günlerinde en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 02 – 08 Mart 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.
GÜNDEM Haberi
En Çok Konuşulanlar

IŞİD SALDIRILARI GÜNDEMİ ZORLADI

 

Aylardır bitmek bilmeyen katliamlar, saldırılar ve infazlar ile gündemde süreklilik sağlayan IŞİD yine en fazla konuşulan konu oldu. Terör örgütü son günlerde özellikle tarihi eserleri ve kentleri yakıp yıkması ile bolca anıldı.

 

92 yaşında hayatını kaybeden Türk Edebiyatı’nın ulu çınarı Yaşar Kemal, 1.500’e yakın haberde yer alırken, Sanatçının vefatı Türk halkını derinden üzdü.

 

Başkanlık Sistemi; tartışmalar ve iddialar ile yine çok konuşulanlar arasında yer aldı.

 

Türkiye’nin sınırları dışındaki tek toprağı Süleyman Şah Türbesi’nin yeniden inşasında tartışmalar bitmedi. Ama geçtiğimiz haftanın en fazla konuşulanlar listesinde ilk sırada olan konu bu hafta dördüncü sıraya geriledi.

 

F4 tipi askeri uçağın Konya civarlarında düşmesi ve 2 pilotumuzun şehit olması haftaya damgasını vuran olaylar arasındaydı.  

 

SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANIRECEP TAYYİP ERDOĞAN”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 bine yakın haber yansıması ile siyaset gündeminin ilk sırasına yerleşirken;  Başbakan Ahmet Davutoğlu ikinci sırada yer aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üçüncü olarak raporlandığı listede;  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 559 haberi ile dördüncü sırada kaydedildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise siyasi medyanın konuşulanları arasında beşinci sırada yer aldı.

 

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “HÜLYA AVŞAR”  

 

Show dünyasında Hülya Avşar, MHP Genel Sekreteri ile medya üzerinden tartışması ve TV8’de devam eden programı ile  geçen haftanın en fazla konuşulan ünlü ismi oldu. “Fuat Bahri” kimliğiyle Twitter hesabından sohbetler yayınlayan Cem Yılmaz, medyatik ünlüler sıralamasında ikinci olarak raporlandı.  Google Kültür Enstitüsü projesi kapsamında internet üzerinden gezilebilen sergilere eklenen Masumiyet Müzesi projesinin, 2008 yılında yayınlanan aynı isimli romanından hayata geçirilmesi sebebiyle,  Orhan Pamuk, haftanın en çok konuşulan ünlüleri arasına yer aldı.  Yeni filminin Galasıyla Erkan Petekkaya ve Survivor All Star ile Acun Ilıcalı bolca yansıma bulan ünlüler arasındaydı.

 

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “ERSUN YANAL”

 

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu dönemde de spor medyasında ilk sırada raporlandı. Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun 442 haber ile ikinci sırada yer aldığı listede; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in üçüncü olarak yer aldı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın 352 yansıma bulduğu spor dünyasında; Bursaspor teknik direktörü Şenol Güneş ilk beş arasında kaydedildi.

 

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI  “WESLEY SNEIJDER”

 

Galatasaray’ın yıldız ismi Wesley Sneijder haftanın dikkat çeken sporcuları arasında dört yüze yakın haberi ile yer aldı. Beşiktaş’ın yıldız isimlerinden Demba Ba’nın ikinci olarak kaydedildiği sıralamada, Fenerbahçeli Emmanuel Emenike’nin 329 haberi ile raporlandı. Trabzonspor futbolcusu Kevin Constant’ın listenin dördüncüsü olarak yer aldığı sıralamayı; Galatasaray’da oynayan Burak Yılmaz izledi.

 

 

GÜNDEM BAŞLIĞI

 HABER ADET

İŞİD’DEN TARİHİ KATLİAMLAR

1.500

YAŞAR KEMAL’İ KAYBETTİK

1.452

BAŞKANLIK SİSTEMİ TARTIŞMALARI

660

SÜLEYMAN ŞAH İNŞA EDİLİYOR

548

ŞEHİT ASKER: MUSTAFA DANIŞ

217

 

 

SİYASİLER

HABER ADET

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

                   3.978

AHMET DAVUTOĞLU

                   2.559

KEMAL KILIÇDAROĞLU

1.182

SELAHATTİN DEMİRTAŞ

559

DEVLET BAHÇELİ

518

 

 

ÜNLÜLER

HABER ADET

HÜLYA AVŞAR

182

CEM YILMAZ

110

ORHAN PAMUK

106

ERKAN PETEKKAYA

96

ACUN ILICALI

96

 

 

SPOR ADAMLARI

HABER ADET

ERSUN YANAL

450

HAMZA HAMZAOĞLU

442

FATİH TERİM

383

AZİZ YILDIRIM

352

ŞENOL GÜNEŞ

214

 

 

SPORCULAR

HABER ADET

WESLEY SNEIJDER

395

DEMBA BA

359

EMMANUEL EMENIKE

329

KEVIN CONSTANT

328

BURAK YILMAZ

283

 

 

 

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: A.G.
Etiketler: En, Çok, Konuşulanlar,
Haber Yazılımı