Haber Detayı
11 Şubat 2015 - Çarşamba 13:49 Bu haber 2028 kez okundu
 
En Çok Konuşulanlar
PRNet A.Ş, 2015’in ilk günlerinde en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 02 – 08 Şubat 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.
GÜNDEM Haberi
En Çok Konuşulanlar

GÜNDEMİN BELİRLEYİCİSİ “IŞİD”

Aylardır süren kanlı çatışmalarına, gazeteci infazlarını ekleyerek dünya gündeminde kalmayı sürdüren IŞİD, 1.433 haberle yine ilk sırada yer aldı. IŞİD’in bu haftaki global medya çalışması ise, bir F-16 uçağını düşürmesi ile esir aldığı Ürdünlü Pilot’u diri diri yakarak infaz etmesi ve infaz görüntülerini yayınlamasıydı.

Geçtiğimiz yıldan beri dönem dönem konuşulan “Başkanlık Sistemi”, geçen hafta “Türkiye’ye özgü yeni başkanlık modeli” adı ile yeniden gündeme gelerek ikinci sıraya yerleşti.

TMSF’nin Bank Asya’ya el koyması kararı medyada hızlı bir etkileşim sağlayan başlıklardan birisi olarak raporlandı. Bin civarı yansıma bulan konu oldukça dikkat çekti.

Yeni başbakanı Çipras ile komşu ülke Yunanistan, iki haftadır en çok konuştuğumuz konular arasına girmeyi başardı.

Haftanın en çok konuşulan beşinci sırasındaki gündem maddesi ise MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın siyasete atılmak üzere Başbakan Davutoğlu’na istifasını vermesi oldu.


SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANI “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Siyaset gündeminin belirleyicisi 4 bin 2 adet haberi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanoldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu 3 bin 369 haberi ile ikinci sırada kaydedilirken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanı takip eden siyasi olarak belirlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 469 yansıma aldığı sıralamada; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ilk beşte yer alan isim oldu.

 

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “ÖZCAN DENİZ”    

Vizyona yeni giren “Sevimli Tehlikeli” filminin yönetmeni olarak karşımıza çıkan Özcan Denizünlü gündeminin belirleyicisi oldu. Riskli bir operasyon için Amerika’ya giden İbrahim Tatlıses’in ikinci sırada raporlandığı listede; Cem Yılmaz 109 haberle listenin üçüncüsü olarak yer aldı.Sezen Aksu’nun 106 yansıma bularak dördüncü olarak raporlandığı sıralamada Burak Özçivitsıralamayı tamamlayan isim oldu.

 

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “ERSUN YANAL”

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal spor medyasının en çok konuşulanı olarak raporlandı. Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ise ikinci sırada yer aldı. Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş 303 yansıma bulurken; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım sıralamanın dördüncü sırasında yer aldı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise ilk beşi tamamlayan spor adamı olarak raporlandı.

 

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI  “DEMBA BA”

Sporcu dünyasında en medyatik ismi Beşiktaş’ın yıldızlarından Demba Ba oldu. Trabzonspor’a katılan Erkan Zengin 421 haber ile ikinci sıraya eşlik ederken, Trabzonspor oyuncusu OscarCardozo listenin üçüncü sırasına yerleşti. Trabzonsporlu Kevin Consant 313 yansıma ile bolca konuşulurken; Fenerbahçe’de forma giyen Emmanuel Emenike ilk beşi tamamlayan isim oldu.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Admin
Etiketler: En, Çok, Konuşulanlar,
Haber Yazılımı