Haber Detayı
11 Mart 2015 - Çarşamba 18:01 Bu haber 2197 kez okundu
 
EKİCİ’DEN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ MESAJI
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir masaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
EKİCİ’DEN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ MESAJI

İstiklal Marşı’nın, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü sağladığını kaydeden Ekici, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milli marşlar, Milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir. İstiklal Marşı, Mehmet Akif’in kaleminden milletimizin birlik ve beraberliği ile başaramayacağı engelin olmadığının en mümtaz ifadesi olarak çıkmıştır.

Bundan dolayıdır ki, İstiklal Marşı'nı şair, mütefekkir ve vatansever kimliğiyle yazan Mehmet Akif Ersoy, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın" derken verilen mücadelenin büyüklüğünü ve zorluğunu ifade etmiştir.

İstiklal Marşı, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk insanının, Atatürk önderliğinde, özveriyle başarıya ulaştırdığı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. Mehmet Akif Ersoy, Milletine inanan, milletini seven, milletimizin ebediyete kadar hür ve bağımsız olarak yaşamasını isteyen, bu aziz millete yapılacak her türlü hizmetin karşılıksız olarak yapılması gerektiğini en açık şekilde ortaya koyan, bütün bunlar için büyük gayret gösteren, büyük bir şair, yazar, fen, fikir ve devlet adamıdır.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 94. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: A.G.
Etiketler: EKİCİ’DEN, İSTİKLAL, MARŞI'NIN, KABULÜ, MESAJI,
Haber Yazılımı