Haber Detayı
25 Temmuz 2018 - Çarşamba 01:35 Bu haber 3137 kez okundu
 
Ekici’den Basın Bayramı Mesajı
Ekici, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Ekici’den Basın Bayramı Mesajı

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

NGC Başkanı Ekici, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle Nevşehir´deki gazetecilerin bayramını kutladı.

Basının bir ülkedeki demokrasinin gelişmesinde, halkın doğru bilgiye ulaşmasında çok önemli bir görev üstlendiğini belirten Ekici, “Ülkemizde maalesef bir dönem basına sansür uygulaması getirilmiş nihayetinde 24 Temmuz 1908 tarihinde bu uygulamaya son verilmiştir. Çünkü kamuoyunun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir görevi yerine getiren basının özgür olması son derece önem taşımaktadır. Basın, ancak bu sayede halka tarafsız ve doğru bilgiyi ulaştırabilir” dedi.

Ekici, şunları söyledi: “Basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Vatandaşla devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir. Nevşehir´in her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum. Bu vesile ile tüm meslektaşlarımın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum.”

 

Kaynak: (Alpaslan Körükçü) - Alpaslan Körükçü Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Ekici’den, Basın, Bayramı, Mesajı,
Haber Yazılımı