Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 19:18 Bu haber 2753 kez okundu
 
Eğitim TIR’ına Nevşehirli Kadınlardan Yoğun İlgi
Türk Telekom Teknoloji Seferberliği projesi Nevşehirli kadınlarla buluştu
EĞİTİM Haberi
Eğitim TIR’ına Nevşehirli Kadınlardan Yoğun İlgi

Türk Telekom’un, 24 ilde 34 farklı noktadaki kadınlara teknoloji eğitimi vermek için yola çıktığı Teknoloji Seferberliği Projesinde, Nevşehirli kadınlara İnternet eğitimi verildi. İki gün boyunca Ürgüp ve Göreme’de kadınların yoğun ilgisiyle karşılanan Gezici Eğitim TIR’ında, kadınlar en çok yemek yapma sayfalarını açmayı ve E-devlet platformlarını kullanmayı sordu.

 

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun:

“İlk etabını geçen sene 5 bin kadına ulaşarak gerçekleştirdiğimiz projenin ikinci döneminde toplam hedef iki yılda 10 bin kişiye ulaşmak olacak. Teknolojiye ayak uydurmak isteyen, internette ben de varım diyen kadınlara sosyal medya, e-Devlet ve günlük hayatı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra internetten el emeği ürünlerini satabilme imkanlarını anlatacağız. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz.”

 

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom’un, kadınlara teknoloji ile hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak üzere yola çıkan Türk Telekom Teknoloji Seferberliği Gezici Eğitim TIR’ında verilen eğitimlerde, ilk defa tablet kullanma fırsatı yakalayan kadınlar da vardı. Eğitimlerde kadınlar en çok yemek yapma sitelerini açmayı ve E-devlet platformunun kullanımını sordu. Çeşitli yaş gruplarından kadınların katıldığı eğitimlerin sonunda tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” verildi.

 

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, 2 dönemde toplam 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyerek, şunları ekledi; “Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz. Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak. Bu sayede hem kadınların hem toplumun refahını yükselterek, onların ekonomiye ve iş gücüne daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz.”

 

Türk Telekom Akademi eğitmenleri tarafından verilen eğitimler, günde iki kez ikişer saatlik periyotlarda düzenlendi ve Teknoloji Seferberliği eğitimleri kapsamında tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” verildi.

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Eğitim, TIR’ına, Nevşehirli, Kadınlardan, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı