Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 00:12 Bu haber 6128 kez okundu
 
Efsane Müdür Nevşehir Doğa Koleji’nde
EĞİTİM Haberi
Efsane Müdür Nevşehir Doğa Koleji’nde

Önce Eras Kolejinde, son 6 yıldır da Erciyes Koleji Anadolu lisesinde müdür olarak görev yapan Sebahattin Yılmaz bu kolejdeki yöneticilik görevinden istifa ederek ayrıldıktan sonra Nevşehir Doğa Koleji’nde kurucu Genel Müdür olarak göreve başladı.

 

Erciyes Kolejinden ayrılan Sebahattin Yılmaz’ı çalışma arkadaşları, okul yönetimi ve veliler üzülerek uğurlarken arkasından övgü dolu mesajlar yayınladılar. Yılmaz’ın ayrılmasından dolayı üzüntü içinde olduklarını belirten arkadaşları onun idealist kişiliği ile göreve başlayacağı Nevşehir Doğa Koleji’nde de eğitim çıtasını en üst seviyeye yükselteceğini belirttiler.

 

Eras Koleji’nden sonra görev yaptığı Erciyes Koleji’nde de dik duruşu, vizyonu, misyonu, eğitimciliği ile gittiği yeri büyüten, sınıf atlatan, lider bir yönetici olarak nitelendirilen, ayrıca “Efsane Müdür” lakabıyla anılan Sebahattin Yılmaz sosyal medya hesabından ayrılışını ve yeni görevini şu cümlelerle duyurdu: “Sevgili dostlar 6 yıldır sürdürdüğüm Erciyes Koleji Anadolu lisesi müdürlüğü görevimden 04.04.2018 tarihi itibarı ile istifa etmiş bulunuyorum. Bundan sonraki meslek hayatıma Nevşehir Doğa koleji Kurucu genel müdürü olarak devam edeceğim. Nevşehir’e yolu düşenlerin çayı hazır. Bilginize”

 

Sosyal medya üzerinden yapılan bazı yorumlarda da Doğa Koleji’nin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında açılmasıyla Nevşehir’in eğitimde sınıf atlayacağı, eğitim kurumları arasında da tatlı bir rekabetin olacağı, bundan da en çok Nevşehir halkının kazançlı çıkacağına vurgu yapıldı.

 

Bir dönem Nevşehir’de yerel gazetecilik ve televizyonculuk yapan İlter Sağırsoy da yorumunda Nevşehir Doğa Koleji’nin şehre kazandırılmasında emeği geçen genç ve başarılı iş adamı Halis Uluer’le birlikte Efsane Müdür lakaplı Sebahattin Yılmaz’ın el ele vermesine çok sevindiğini belirterek “Okulun Nevşehir’deki sahibi olan işadamı Halis Uluer de bugüne kadar gördüğün patronlara hiç benzemez... Gerçekten eğitim için her şeyi feda edeceğine adım gibi eminim, her yönüyle çok güçlü bir patronajla çalışacaksın. Başarıların muhakkak olacağına eminim, zira her şey tam tekmil ve iş sadece helva yapmaya kalıyor. Bunu da senden daha iyi yapan olmaz sanırım.” Şeklinde görüşlerini dile getirdi.

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Efsane, Müdür, Nevşehir, Doğa, Koleji’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı