Haber Detayı
01 Mayıs 2015 - Cuma 10:27 Bu haber 1697 kez okundu
 
DÜNYANIN EN BÜYÜK YERALTI ŞEHRİ DÜNYAYA DUYURULACAK
Fransa merkezli dünyanın en saygın haber ajanslarından biri olan Associated Press(AP)’nin Türkiye muhabirlerinden Ersen Kıyga,dünyanın en büyük yeraltı şehrinin bulunduğu Nevşehir Kalesi civarında çekimler yaptı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
DÜNYANIN EN BÜYÜK YERALTI ŞEHRİ DÜNYAYA DUYURULACAK

Nevşehir Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği ile yürüttüğü Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi sürecinde varlığı ortaya çıkartılan Nevşehir Kalesi ve Çevresindeki kaya mekanlarının açığa çıkartılması yönündeki çalışmalar kapsamında, bu alanın dünyanın en büyük yeraltı kenti konumunda bulunduğunun belirlenmesinin ardından bölgede Nevşehir Belediyesi öncülüğünde geniş kapsamlı temizleme çalışmaları başlatılmıştı.

Nevşehir Valiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destekleri ile halen devam eden temizleme çalışmalarını yerinde görüntüleyen Associated Press(AP)’nin Türkiye muhabirlerinden Ersen Kıyga, 450 bin metrekarelik bir alanı kapsayan dünyanın en büyük yeraltı şehrinin ortaya çıkartılması ve sonrasında sürdürülen çalışmalara ilişkin olarak çekimler yaptı.

Associated Press(AP)’nin Türkiye muhabirlerinden Ersen Kıyga’nın hazırlayacağı görüntülü haberin önümüzdeki günlerde AP tarafından tüm dünyaya servis yapılması bekleniyor.

Nevşehir Kalesi civarındaki dünyanın en büyük yeraltı şehri, daha öncede çok sayıda yerel, ulusal ve uluslararası haber ajansı ,gazete,dergi, TV kanalları ekiplerince görüntülenerek haberleştirilmişti.

 

 

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: DÜNYANIN, EN, BÜYÜK, YERALTI, ŞEHRİ, DÜNYAYA, DUYURULACAK,
Haber Yazılımı