Haber Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 20:44 Bu haber 2230 kez okundu
 
Dünya Kadınlar Günü Kadınların Sesini ve Sözünü Taşıyor
“Kadınların sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda çok daha fazla söz sahibi olmaları, görev almaları sadece kadınlar için değil, toplumun tamamı için çok önemlidir. Kadınlarımız, toplum içinde giderek önemli roller üstlenmiş ve hayatın merkezinde yer almışlardır.
AVANOS Haberi
Dünya Kadınlar Günü Kadınların Sesini ve Sözünü Taşıyor

Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Tüm insanlığın bu bilince sahip olması gerekmektedir. Kadınlarımızın hayat içerisindeki fedakârlıkları göz ardı edilemez. Kadınların hak arayışında ve eşit fırsatlar mücadelesinde 8 Mart onların sesini zirveye taşımak için büyük bir anlam ve öneme sahiptir.

Tüm Dünyada ve ülkemizde uzun süren mücadele ve hak arayışları sonucunda kadının insan hakları ve bu hakların hayata geçirilmesi noktasında çok önemli mesafeler alındı. Fakat bunlar hala yeterli değildir. Daha eşit, daha yaşanılır, daha insanca ve şiddetten arınmış bir dünya için bu yolda kararlılıkla yürümek gerekmektedir.

Bu düşünceler ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor. Dünyada ve ülkemizde kadın erkek tüm insanlar için barış, eşitlik, adalet ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sağlamasını diliyorum.”

İsmet İnce
Avanos Belediye Başkanı

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: A.G.
Etiketler: Dünya, Kadınlar, Günü, Kadınların, Sesini, ve, Sözünü, Taşıyor,
Haber Yazılımı