Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 11:23 Bu haber 2003 kez okundu
 
Dolandırıcıların Bu Tuzağına Düşmeyin
Belediyenin adını kullanarak yapılmak istenen dolandırıcılık girişimlerine karşı Nevşehirli vatandaşlar ve esnaflar uyarıldı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Dolandırıcıların Bu Tuzağına Düşmeyin

Nevşehir’de son günlerde, Nevşehir Belediyesinin adını kullanarak yapılmak istenen dolandırıcılık girişimlerine karşı Nevşehirli vatandaşlar ve esnaflar uyarıldı.

Nevşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, son günlerde Nevşehir Belediyesi ile iş ilişkisi bulunan esnafları bazı ard niyetli kişi veya kişiler tarafından telefon ile aranmak suretiyle gerçekleştirilen bir dizi hayır hizmetlerinde kullanılmak üzere 2-3 bin TL arasındaki para istendiği şeklinde alınan ihbarlar üzerine, Nevşehir Belediyesi olarak söz konusu dolandırıcılık girişiminde bulunan kişi veya kişilere ilişkin olarak Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Açıklamada, Nevşehir Belediyesi tarafından özellikle belediye ile iş ilişkisi olan kişilerin böyle bir talep doğrultusunda hiçbir şekilde aranmadığı belirtilerek, dolandırıcılarının bu tuzağına kesinlikle düşülmemesi gerektiği ifade edildi.

Nevşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, böyle bir durum ile karşılaşan vatandaşların ve esnafların durumu güvenlik güçleri ile Nevşehir Belediyesi’ne bildirmeleri çağrısında bulunuldu.

Kaynak: (Nevşehir Belediyesi) - Nevşehir Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Dolandırıcıların, Bu, Tuzağına, Düşmeyin,
Haber Yazılımı